کدام خودرو با چه معیارهایی مناسب چه کسانی است؟/ راهنمای خرید خودرو

این که چه خودرویی مناسب چه کسانی است واقعا مساله مهمی است. چون با خرید یک خودروی نامناسب نه نمی توانید از آن به درستی استفاده کنید بلکه هیچ لذتی از داشتن و استفاده کردن از آن نمی برید. نوع خودرو مدل آن، برندی که آن را تولید کرده است و البته قیمتش تا حدی اهمیت دارد که بدون در نظر گرفتن اینها نمی توان برای خرید ماشین اقدام کرد.

با ما همراه باشید تا بخشی از مهم ترین معیارها و شاخص های انتخاب ماشین را با هم بررسی کنیم.

اگر قصد فروش ماشین تان را دارید می توانید در سایت شیپور یک آگهی رایگان ثبت کنید. همچنین اگر می خواهید ماشین دست دوم یا صفر بخرید می توانید به سایت شیپور صفحه خودرو مراجعه کنید.

در کشور ما که سوخت و نحوه عرضه و استفاده از آن بسیار مهم است این که خودرو از چه سوختی و چه میزانی از آن استفاده می کند اهمیت ویژه ای دارد. تا جایی که امروزه دیگر کسی سراغ خرید خودروهای با مصرف سوخت بالا نمی رود هر چقدر هم کیفیت و قیمت آن ماشین مناسب باشد، اما در طول زمان استفاده از خودروهای پر مصرف اصلا به سود نیست. در ایران برای حل مشکل سوخت بنزینی به فکر سوخت های جایگزینی مثل استفاده از گاز CNG روی آورده اند. استفاده از این سوخت تا حد زیادی به کاهش هزینه ها، مصرف سوخت و آلودگی هوا کمک می کند. بنابراین گزینه خودروهای دوگانه سوز را در اولویت انتخاب های تان قرار بدهید. البته در سایر کشورها استفاده از انرژی های دیگری مثل برق، انرژی خورشیدی و … هم ممکن شده است.

مساله بعدی ایمنی خودروهاست که برای تمام مردم دنیا اهمیت دارد ولی برای ما ایرانی ها چندان مهم نیست. گواه این مطلب هم آمار بسیار بالای تصادفات جاده ای و شهری در کشورمان است.

توصیه ما این است که در خرید خودرو تازه تان حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که امنیت یک خودرو از سایر معیارهای آن مهم تر است چون این موضوع به زندگی ما آدم ها بستگی دارد. بنابراین خودروی انتخاب کنید که درجه کیفی خوبی داشته باشد و از حداقل های ایمنی هم برخوردار باشد. حداقل هایی چون کیسه هوا، هشدار ایمنی، بدنه مقاوم و…  به ویژه اگر قرار است خانواده و کودکان از این خودرو برای حمل و نقل و رفت و آمد استفاده کنند.

مساله بعدی راحتی در استفاده و حمل و نقل ماشین است. خیلی ها اعتقاد دارند که روکش های چرمی برای صندلی های ماشین بهترین گزینه است. اما توجه داشته باشید که هر چند عمر این جنس روکش ها زیاد است اما چرم در تابستان صندلی ها را گرم تر و در زمستان آن ها را سردتر نگه می دارد. ولی اگر می توانید با این مساله کنار بیایید، روکش صندلی های ماشین تان را چرم انتخاب کنید چون هم مقاوم تر و زیباتر است و هم تمیز کردن آن راحت تر است.

مساله بعدی در اندازه و یا نوع خودرو است. متاسفانه امروزه بین افراد جامعه ما تب ماشین شاسی بلند سوار شدن به شدت فراگیر شده است تا جایی که افرادی که هیچ گاه بیش از دو نفر سوار خودروی شان نمی شود هم ماشین شاسی بلند می خرند. غافل از اینکه این ماشین ها در صورتی که قرار باشد بیشتر در داخل شهرها تردد کنند و نفرات کمی را حمل کنند اصلا خودروهای مناسبی نیستند چون ماشین بزرگتر یعنی مصرف سوخت بیشتر،‌ترافیک بیشتر و میزان تصادف بیشتر.

در روزهای آینده برای خواندن ادامه این مطلب با همراه باشید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.