چرا در سایت شیپور ماشین بفروشیم؟!

یکی از دلایل و اهداف مهم در صورت گرفتن انقلاب صنعتی، راحتتر شدن زندگی روزمره انسانها و دسترسی سریعتر به ابزار مورد نیاز بود. مثلا با اختراع ماشین بخار، تولیدات کارخانه ها سرعت پیدا کردند و به طبع، وسایل روزمره مورد نیاز مردم، سریعتر در اختیار آنها قرار می گرفت.
یا مثلا با اختراع خودرو، زمان مصرف شده برای طی کردن مسافت ها بسیار کمتر از قبل شد. بنابراین، فاصله های مکانی درون شهری و برون شهری نسبت به قبل، زمان و خستگی کمتری را مصرف می کردند.
به مرور زمان و با پیشرفت صنعت، انسان توانست در طول روز، زمان بیشتری را برای خودش ذخیره کند. زمانی که می توانست صرف مطالعه، استراحت، تفریح و انجام فعالیت های شخصی هر فرد شود.
در دهه های اخیر، با به وجود آمدن دنیای اینترنت، سرعت بخشیدن به رفع نیازهای روزمره شکل تازه ای به خودش گرفت. اینترنت، زمینه را برای دسترسی راحت و سریع به اطلاعات مختلف فراهم آورد.
علاوه بر این، با ایجاد شبکه های اجتماعی در فضای اینترنت، برقراری ارتباط ها و تعاملات بین افراد، بسیار ساده تر از گذشته شد. به شکلی که پس از آن، فاصله های مکانی، دیگر مانعی بر سر راه ارتباط بین افراد به حساب نمی آمد. ارتباطی دیداری و شنیداری، با سرعت بالا و صرف کمترین هزینه ها.
با گذشت زمان، فضای موجود در اینترنت، علاوه بر اطلاع رسانی ها و تبادل اخبار و ایجاد ارتباط، بستری برای انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی نیز گشت.
افزایش بسیار زیاد سایت های دادوستد، فروشگاه های مجازی و بنگاه های اقتصادی در فضای مجازی، خود، گواهی بر این مدعا است.
برای نمونه، یکی از ساده ترین راه های خرید و فروش اجناس در فضای مجازی سایت هایی مثل سایت شیپور بوده که بستری است برای خرید و فروش اجناس مختلف و موارد گوناگون قابل معامله.
اجازه بدهید این مساله را به ذکر یک تجربه شخصی برای شما توضیح بدهم.
در حدود سه سال پیش، با پس اندازی که من و همسرم طی یک سال کنار گذاشته بودیم، تصمیم گرفتیم تا برای رفت و آمدهای روزمره خودمان، یک ماشین خریداری کنیم.
متاسفانه، شرایط شغلی من و همسرم به گونه ای بود که به لحاظ زمانی، در طول روز، فرصت چندانی برای پیدا کردن یک ماشین مناسب در نمایشگاه های فروش ماشین برای ما مهیا نبود.
علاوه بر مساله زمان، رفت و آمد از یک نمایشگاه فروش ماشین به نمایشگاه دیگر مستلزم صرف هزینه های مربوط به رفت و آمد نیز بود. زمان و هزینه ای که به طور قطع، قسمت عمده ای از آن، در ترافیک شهری به هدر می رفت.
بنابراین، منطقی ترین راه برای خرید ماشین ، جستجو در سایت های مربوط به خرید و فروش خودرو در فضای مجازی بود.
به طور طبیعی، جستجو در سایت هایی از این دست، علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه رفت و آمد، باعث می شد تا من و همسرم، بعد از یک روز کاری خسته کننده، دیگر لازم نباشد با وجود خستگی، انرژی خودمان را صرف رفت و آمد از نمایشگاهی به نمایشگاهی دیگر کنیم.
در واقع، جستجو در سایت هایی مثل سایت شیپور، برای خرید ماشین مورد نظر ما، در ساده ترین حالت و در زمان استراحتمان در منزل صورت می گرفت.
برای این کار تنها لازم بود که آگهی های مربوط به فروش ماشین را در سایت ها مرور کنیم و اطلاعات لازم را بر اساس توضیحات و همین طور، عکس ماشین مورد نظر به دست بیاوریم. نهایتا در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز بود، می توانستیم با شماره ای که فروشنده ماشین ، در آگهی خود ثبت کرده نیز تماس بگیریم.
به طور کلی، تمام زمان و هزینه ای که می بایست برای این رفت و آمد اینترنتی صرف می کردیم، فقط و فقط مربوط می شد به باز کردن آگهی ها و جستجو کردن در اینترنت.
این مساله و امکانات موجود در فضای مجازی، یکی از مهمترین مسائلی است که در جهان امروز بسیار مفید فایده بوده و باعث فراهم آمدن زمینه بهره برداری درست و کافی از زمان و انرژی است.
در نهایت من و همسرم بعد از گذشت یک هفته توانستیم، ماشین مورد نظر خودمان را پیدا کنیم آن هم تنها بعد از این که در طول این یک هفته، نهایتا روزی چند ساعت را صرف جستجو در اینترنت و سایت های دادو ستد، مثل شیپور کردیم.
این روزها خوشبختانه، اغلب خرید و فروش ها، به همین شکل انجام می شود. مثلا برای فروش یک جنس دیگر منطقی نیست که فروشنده، وسیله خود را به یک فروشگاه، به صورت فیزیکی تحویل دهد. بلکه به راحتی با درج یک آگهی در سایت های دادوستد، اقدام به فروش اجناس خود می کند.
علاوه بر این، سایت هایی از این دست فواید دیگری نیز دارند. مثلا سال گذشته، برای روز تولد برادرم که در یکی از شهرهای استان خراسان ساکن است، از طریق یکی از همین سایت ها، هدیه ای را خریداری کردم و سپس با ارسال آدرس برادرم به همان سایت، هدیه ام را برای او پست کردم.
تمامی این مسائل باعث شد تا امسال هم برای فروش ماشینی که سه سال پیش از طریق جستجو در آگهی های فروش در سایت شیپور پیدا کرده بودیم، باز دست به دامن همین سایت ها بشویم.
همان طور که گفتم، شرایط شغلی من و همسرم به ما این فرصت را نمی داد که ماشینمان را در نمایشگاه ها برای فروش بگذاریم. بنابراین بعد از انداختن چند عکس از زوایای مختلف از ماشین، آگهی فروشش را در سایت آپلود کردیم.
امروزه، بیشتر فعالیت های تجاری، فرهنگی و رسانه ای از طریق همین دنیای عظیم اینترنت صورت می گیرند. حتی بعد مکان و فاصله های طولانی باعث نمی شوند که مثلا افراد برای مدتی مدید از حال هم بی خبر بمانند. تا حدی که اگر پدری برای مدتی به سفری کاری رفته باشد، باز این امکان برای او فراهم خواهد بود که از طریق شبکه های اجتماعی، مثل اسکایپ لحظه به لحظه با اعضای خانواده خود در ارتباط تصویری قرار بگیرد.
همین طور که یک فروشنده با وجود فاصله مکانی و بدون کمترین جا به جایی و صرف هزینه، از طریق سایت هایی مثل شیپور می تواند با خریدار اجناس خود در ارتباط باشد.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.