چکمه و بوتتان باید این ۶ ویژگی را داشته باشد!

زمستان به معنی مدهای جدید بوت و چکمه است. در این میان مهمترین ویژگی یک بوت گرمای آن است. پیدا کرن یک بوت شیک کار ساده ای است اما پیدا کردن بوتی که هم شیک باشد و هم کاربردی کار سخت تری است. در این میان شش ویژگی برای یک بوت خوب باید مدنظر قرار گیرد:

گرما

گرما بدیهی ترین نگرانی برای خرید چکمه های زمستانی است. بر این اساس هم اکنون تولید کنندگان توانسته اند چکمه هایی طراحی کنند که تا منفی صد درجه فارنهایت توان ایستادگی در برابر سرما را دارد. چکمه هایی با الیاف مصنوعی گرمای چندانی ندارند. علاوه بر جنس چکمه، بحث کفی آن نیز مطرح است که می تواند مانند عایق عمل کند.

تنفس

چکمه های زمستانی باید خاصیت ضد باکتری و ضد میکروبی برای جلوگیری از بوی پا و رشد باکتری داشته باشند. بوتی مناسب است که سریع خشک شود. به همین دلیل عبور هوا در بوت مانع از رشد قارچ و یخزدگی زمانی که پا خیس است می شود.

راحتی

راحتس و آسایش چکمه زمستانی که برای مدت طولانی پوشیده می شود، حائز اهمیت است. یک بوت خوب باید با قوس پا هماهنگ باشد. کفی کفش باید با انحنای پا یکسان باشد.

وجود پوشش مناسب روی بوت

یک بوت مناسب دارای گتر در شکل یک پوشش گرم و نرم است که مانند یقه عمل می کند و مانع از ورود آب، برف و یخ به داخل کفش می شود. گتر را می توان جداگانه هم خرید اما در چکمه های زمستانی این مسئله لحاظ شده است.

سبک بودن چکمه

علاوه بر عایق، کف مناسب، ضد آب بودن، چکمه زمستانی باید سبک باشد. تا پس از چند ساعت استفاده از بوت در زمستان، شخص احساس سنگینی نکند. به ویژه زنان ریز اندام باید از چکمه های سبک استفاده کنند.

پشتیبانی از مچ پا در چکمه

یک چکمه مناسب باید بتواند در حین قدم زدن به مچ پا به دلیل وزنش آسیب نرساند.
اگر پارسال بوت و یا چکمه ای خریدید که دیگر دوستش ندارید اما همچنان زیبا و ارزشمند است کافی است یک آگهی رایگان در سایت شیپور ثبت کنید تا مشتری های زیادی برایش پیدا شود و اگر می خواهید به جایش یک بوت مناسب با توجه به ویژگی های بالا پیدا کنید در سایت شیپور صفحه چکمه می توانید انواع و اقسام چکمه ها و بوت های زیبا و ارزشمند را پیدا کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.