خانه تان برای فرش اضافی جا ندارد؟ چاره اش اینجا ست…

استفاده از فرش در شکل قالی های دست بافت و یا ماشینی، گبه، گلیم و جاجیم در فرهنگ ایرانی یک رسم غالب است. حتی با وجود تغییر فضای خانه ها با کف پوش هایی مانند پارکت و استفاده از چندین دست مبلمان و صندلی، همچنان خانواده ها استفاده از فرش را اولویت یک خانه می دانند. از این رو صنعت فرش، خرید و فروش و سایر امور وابسته به آن مانند قالی شویی و سمساری ها در ایران بسیار بازار پر رونقی دارد.
اما مسئله قابل توجه این است که امروز به دلیل طراحی مدرن آپارتمان ها، فرش علاوه بر کاربرد ویژه کف پوش، برای زیبا سازی نیز استفاده می شود. نقش فرش در ایجاد هارمونی و هماهنگ کردن رنگ های یک اتاق بسیار مهم است. به همین دلیل برای تغییر دکوراسیون اتاق، فرش یک متغیر اصلی محسوب می گردد.
علاوه بر این، طراحی های جدید فرش ها که به واسطه ظهور فارغ التحصیلان طراحی فرش با فناوری تولید رنگ هایی با طیف های مختلف در کارخانه ها و گسترش فرش ماشینی، زمینه ایجاد تمایل برای تغییر فرش را بیشتر از گذشته فراهم کرده است. علاوه بر این تغییر اندازه محل سکونت نیز منجر به آن شده که خرید و فروش فرش های دست دوم در بورس کالاهای مستعمل باشد.
درواقع، بیش از آنکه خانواده های ایرانی درصدد خرید مبل، کاناپه و صندلی باشد، به فرش توجه دارد. در همین راستا، ما به شما سایت شیپور را معرفی می کنیم. جایی که می توانید در آستانه سال جدید، با فروش فرش های کنونی تان، زنگ و شکل تازه ای به منزلتان بدهید.
پس ابتدا، فرش ها را به قالی شویی بسپارید. مشکلات مربوط به رنگ و لکه ها و یا حتی سوراخ شدگی و پاره شدگی فرش را در قالی شویی های متخصص حل کنید. لازم است به قالی شویی گوشزد کنید نقاطی از فرش را که زیر کمد، مبلمان های سنگین و … قرار داشته اند و اینک گود شده اند، را در صورت امکان به حالت اول بازگردانند.
سپس از فرش تان عکس بگیرید و با ارائه شناسانامه ای که در پشت آن درج شده، در سایت شیپور به طور رایگان آگهی فروش بزنید. یک راه بهتر و البته واقعی تر نشان دادن رنگ و طرح فرش در عکس آن است که در روز و زمانی که نور طبیعی فرش را روشن کرده است، از آن عکس بگیرید. اگر هنوز مدت زمانی از گارانتی محصول باقی مانده حتما در آگهی درج کنید.
در مورد کف پوش های سنتی مانند گلیم، جاجیم، گبه و امثال آن، قدمت اثر و دست بافت بودنشان بر ارزش محصول می افزاید. توصیه می شود این گونه فرش ها را با وسواس بیشتر بشویید و در آگهی ارائه شده در سایت شیپور، سال بافت، محل و جنس الیاف را با صداقت کامل بنویسید.
همچنین برای فروش بهتر و سریع تر فرش های سبک کلاسیک، در کنار آن از وسایل تزئینی سنتی استفاده کنید. در صورت امکان زمانی که میخواهید عکسی از فرش بگیرید، آن را در یک زمینه ساده، تک رنگ، بدون طرح و نقش پهن کنید. زیرا فرش ایرانی خود مملو از نقش و نگار و رنگ است و کنار هم قرار دادن دو فرش یک مدل، ارزش کالای شما را نشان نمی دهد. ما پیشنهاد می کنیم زمینه این گونه کف پوش ها، سرامیک های سفید باشد.
در نهایت آنکه، قیمت فرش را یک قیمت واقعی بگذارید تا خریدار مجاب شود خرید یک فرش دست دو سالم و تمیز، می تواند به او در پس انداز درآمد آخر شال با توجه به هزینه های متعدد دیگر، کمک کند.

2 نظرات
  1. طراحی فرش می گوید

    ممنون از شیپور

    1. شیپور می گوید

      سلام دوست من، خواهش می کنم

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.