بهترین مناطق شهر پردیس برای خرید خانه کدامند؟

پردیس یکی از شهرهایی است که در 17 کیلومتری شمال شرقی پایتخت قرار گرفته و جز مناطق حاشیه‌ای تهران به حساب می‌آید. انتخاب بهترین محله برای خرید خانه در پردیس، امری بسیار مهم است؛ زیرا این شهر، خارج از پایتخت قرار دارد و بیشتر مردم آن در تهران یا کرج مشغول به‌کار هستند؛ بنابراین انتخاب صحیح محل زندگی در شهر پردیس می‌تواند با دسترسی افراد به امکانات رفاهی و بهره‌مندی افراد از یک مسیر مناسب به سمت پایتخت، ارتباط مستقیمی داشته باشد.

اگر شما هم جز کسانی هستید که علاقه دارید تا اطلاعات بیشتری درباره بهترین مناطق شهر پردیس برای خرید خانه به دست آورید یا می‌خواهید بیش از پیش با شهر پردیس آشنا شوید، در ادامه با شیپور همراه باشید.

بهترین محله‌های شهر پردیس برای زندگی

بهترین محله‌های شهر پردیس برای زندگیفاز یک و دو پردیس که جز منطقه‌های قدیمی شهر هستند؛ بهترین مناطق جهت خرید خانه، سکونت و اجاره‌نشینی محسوب می‌شوند. این مناطق، امکانات رفاهی زیادی دارند و اغلب آپارتمان‌های موجود در آن، گران‌قیمت و متراژ بالا هستند. همچنین فاز سه و چهار پردیس به عنوان محله‌های متوسط رو به‌ بالای شهر شناخته می‌شوند.

 

فاز یک پردیس

این منطقه جز محله‌های محبوب و گران‌قیمت شهر برای خرید خانه و اجاره‌نشینی شناخته می‌شود و همچنین در موقعیت مناسبی نسبت به سایر مناطق قرار دارد. تراکم متعادل جمعیت، امکانات رفاهی، مراکز تفریحی و فرهنگی، مجتمع‌های تجاری و مراکز درمانی همچون مرکز بهداشت پردیس از فاز یک شهر، محله خوب و مرفه‌ای برای خرید خانه و سکونت ساخته است.

نکته مهم و موثر فاز یک پردیس، سکونت افراد قدیمی در آن است که تا حد زیادی منجر به افزایش امنیت منطقه شده؛ همچنین از آنجایی که این فاز جز محل‌های قدیمی‌تر شهر است، خانه‌های موجود در آن هم آپارتمان و هم ویلایی‌ هستند.

فاز دو پردیس

بافت فاز دو، بسیار شبیه به مورد قبلی است و خیابان‌های آن از ساختمان‌های ویلایی (یک، دو و حتی سه طبقه) و آپارتمانی پر شده؛ در واقع این فاز همچون منطقه یک، یکی از بهترین محله‌های پردیس برای خرید خانه و سکونت افراد است.

مزیت‌ بزرگ این فاز، وجود مراکز خرید خوب و زیادی است که در سطح محله قرار گرفته‌اند؛ همچنین دو درمانگاه مجهز کوثر و مهرجرد نیز در این منطقه هستند. باید در نظر داشته باشد که قیمت املاک تهران در فاز دو پردیس، نسبت به مناطق هم‌رده بالاتر است.

فاز سه پردیس

این فاز، یکی دیگر از مناطق خوب پردیس است که آپارتمان‌های آن دارای متراژهای بالایی هستند؛ همچنین دسترسی به مراکز عمومی (درمانی، رفاهی و خرید) و سایر قسمت‌های منطقه در این محله نیز بسیار خوب است.

قیمت خرید خانه در فاز سه شهر پردیس به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول، آپارتمان‌های مسکن مهر هستند که امکانات و قیمت کمتری دارند؛ بخش دوم، آپارتمان‌های ساخت شخصی هستند که امکانات بیشتر و قیمت خرید بالایی نیز دارند. نکته مهم این است که بیشتر این ساختمان‌های شخصی‌ساز نیز به‌صورت مجتمع‌ هستند.

فاز چهار پردیس

بیشتر ساختمان‌های موجود در فاز چهار شهر پردیس، مسکونی هستند؛ در نتیجه شما، کمتر شاهد وجود مراکز و مجتمع‌های غیر مسکونی در این محله هستید. بافت این فاز همچون منطقه یک، دو و سه ترکیبی از خانه‌های ویلایی و ساختمان‌های آپارتمانی است.

در این منطقه کاملا مسکونی، بیمارستان بزرگی به نام شفا وجود دارد که از نکات مثبت آن شناخته می‌شود. شاید به‌دلیل امکانات خوب مسکونی در فاز چهار، بتوان لقب بهترین محله شهر پردیس را به آن داد.

محله‌های تازه تاسیس شهر پردیس

محله‌های تازه تاسیس شهر پردیسفازهای 8 و 11، محله‌های نوساز و تازه‌ تاسیس پردیس هستند که قیمت خانه‌ها در این مناطق، پایین‌تر است؛ همچنین دو فاز 5 و 9 در دست ساخت هستند و هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌اند. اگر شما قصد سرمایه‌گذاری در خرید خانه با قیمت پایین را دارید، دو محله 5 و 9 گزینه خوبی هستند؛ اما در نظر داشته باشید که زمان تحویل آپارتمان‌های آن، هنوز قطعی نشده است.

 

فاز هشت پردیس

بافت ساختمان‌های موجود در این محله، بیشتر آپارتمانی است و بخش اعظمی از ساختمان‌های مسکن مهر با متراژ کم در فاز هشت پردیس قرار دارند. امکانات رفاهی در این منطقه به اندازه موارد قبلی نیست و محله، جز مناطق متوسط رو به پایین شهر شناخته می‌شود.

هزینه خرید خانه در فاز هشت پردیس، کمتر است و به همین دلیل، مورد توجه افرادی قرار گرفته که به دنبال خرید آپارتمان‌های قیمت مناسب هستند. البته باید توجه داشته باشید که این منطقه، جز محله‌های تازه تاسیس شهر است و هنوز فرصت لازم برای افزایش امکانات رفاهی و رشد در آن وجود دارد.

فاز 11 شهر پردیس

جدیدترین فاز شهر که توسط یک شرکت از ترکیه ساخته شده، منطقه 11 پردیس است. ساختمان‌های موجود در این محله، نیمه‌ساز یا نوساز هستند و هنوز سکونت در این فاز پررنگ نشده؛ به همین دلیل، امکانات رفاهی آن در حد قابل قبولی نیست.

فراموش نکنید که این محله از آینده خوبی برخوردار است؛ زیرا هیچ ساختمان قدیمی در آن وجود ندارد. بسیاری از خریداران ملک در فاز 11 شهر پردیس معتقدند که این منطقه، به‌زودی یکی از گران‌ترین و بهترین محله‌های پردیس خواهد شد.

 

دسترسی به شهر پردیس

دسترسی به شهر حاشیه‌ای پایتخت از طریق بزرگراهایی که به اتوبان تهران-پردیس منتهی می‌شوند، امکان‌پذیر است. اگر شما خودرو شخصی ندارید؛ در مسیر ایستگاه‌های مترو فرهنگسرا، تهران‌پارس و نوبنیاد، وسایل نقلیه عمومی همچون تاکسی و اتوبوس وجود دارند که شما را به مقصد می‌رسانند.

البته ناگفته نماند که مترو تهران-پردیس نیز در دست احداث است که با شروع فعالیت آن، رفت و آمد به پایتخت بسیار راحت‌تر شده و محله‌های پردیس برای خرید خانه، گزینه‌های بهتری خواهند شد.

شما میتوانید جهت اجاره خانه در تهران و محله های آن به بخش اجاره خانه و آپارتمان شیپور مراجعه کنید.

ممکن است این مقالات را هم دوست داشته باشید: