ارزان‌ترین خانه‌های تهران در کدام مناطق هستند؟

3/5 - (1 امتیاز)

تهران یکی از بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای ایران است که خیلی از مردم آرزوی خرید خانه در تهران و زندگی در آنجا را دارند، اما با هزینه‌های فعلی فکر خرید خانه در تهران کمی دور از دسترس به‌ نظر می‌رسد. بازار کار فعال، طبیعت زیبا، مکان‌های دیدنی فراوان شهر تهران را به یک کلان‌شهر جذاب تبدیل کرده است. اگر هدف شما خرید خانه در محله‌های زعفرانیه، الهیه، تجریش، جردن و… نباشد، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتر، خانه‌های مناسبی را در مناطق ارزان قیمت تهران پیدا کنید.
اغلب خانه‌های موجود در مناطق شمالی تهران، از معماری بسیار زیبا و امکانات بسیار پیشرفته‌ای برخوردار هستند. این خانه‌ها به طور معمول متراژ بالایی دارند و برای یک زندگی مرفه انتخاب مناسبی هستند، اما اگر بودجه‌ای که برای خرید خانه درنظر گرفته‌اید برای چنین خانه‌هایی مناسب نباشد، باید به سراغ مناطق جنوبی شهر تهران بروید؛ در این مناطق خانه‌های مناسبی وجود دارد، اما به دلایل مختلف قیمت خانه در آن‌ها پایین است. با ما همراه باشید تا در این مقاله برای شما بازگو کنیم که خانه‌های ارزان قیمت شهر تهران در کدام مناطق قرار دارند.

ارزان‌ترین محله‌های تهران

به ‌طور کلی مناطق جنوبی، جنوب شرقی و جنوب غربی دارای ارزان‌ترین خانه‌ها در شهر تهران هستند. برطبق مناطق چندگانه شهرداری نیز می‌توان مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ را جزو گروهی قرارداد که برای خرید خانه ارزان در شهر تهران مناسب هستند.

جوانمرد قصابجوانمرد: اگر به دنبال خرید خانه ارزان در تهران هستید، محله جوانمرد را جزو اولویت‌های خود قرار دهید. این منطقه موقعیت جغرافیایی خاصی دارد که باعث افت قیمت خانه در آنجا شده است. محله جوانمرد ایستگاه مترو دارد که حمل‌ونقل را برای ساکنین این منطقه بسیار ساده کرده است. بطورکلی این منطقه با وجود برخورداری از امکانات مناسب، کمترین قیمت املاک را در مقایسه با سایر مناطق به خود اختصاص داده است.

کهریزک: کهریزک جزو جنوبی‌ترین مناطق استان تهران است که بیشتر ساکنین این منطقه نیز ترک‌زبان هستند. این منطقه در حومه شهر تهران واقع‌ شده است به همین دلیل برای افرادی که به دنبال خرید خانه ارزان در تهران هستند کهریزک می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

قیام دشت: منطقه ۱۵ شهرداری تهران هم برای خرید خانه ارزان در تهران مناسب است. نبود امکانات ورزشی، سینما، بیمارستان و… این محله را به یکی از ارزان‌قیمت‌ترین محله‌ها تبدیل کرده است که برای خرید خانه ارزان بسیار مناسب است؛ البته خانه‌های این منطقه بیشتر مناسب افرادی هستند که برای امکانات محل سکونت خود حساسیت خاصی ندارند!

شکوفه: محله شکوفه یکی از مناطق جنوب استان تهران است که از لحاظ فرهنگی رشد خوبی داشته است و نسبت به دیگر مناطق جنوبی تهران آرامش بیشتری را برای ساکنین خود فراهم می‌کند و با این حال قیمت پایینی برای خرید خانه دارد.

خانی‌آباد: خیابان خانی‌آباد یکی از جنوبی‌ترین مناطق تهران است که در جنوب خیابان مولوی واقع شده است. این خیابان خانه‌های قدیمی فراوانی دارد و همین موضوع، علت ارزانی خانه‌های این منطقه است.

زمزم: این منطقه جنوبی تهران با داشتن شماره ۱۷ منطقه‌ای در کنار منطقه ساوه قرار دارد. محله زمزم خانه‌های ارزان و طرفداران زیادی دارد، اما مشکل بزرگ این منطقه وجود امتداد یکی از گسل‌های فعال تهران و قنات‌های متعدد است که این منطقه را به یکی از آسیب‌پذیرترین مناطق تهران تبدیل کرده است. اگر دنبال خرید خانه در تهران هستید، منطقه زمزم خانه‌های بسیار ارزانی دارد.

عبدل آبادعبدل‌آباد: عبدل‌آباد یکی از قدیمی‌ترین محلات تهران است که بیش از ۷۰ سال قدمت دارد. این منطقه فاقد بسیاری از امکانات شهری بوده و جزو مناطق سطح پایین و متوسط تهران محسوب می‌شود، ولی امکانات اغلب خانه‌های آن قابل قبول بوده و قیمت بسیار مناسبی دارند. بازار عبدل آباد یکی از بازارهای قدیمی و شناخته شده در زمینه پارچه، پوشاک و مبلمان است.

شوش: درگذشته خیابان ناامن و خطرناک صابونیان در این منطقه واقع شده بود. خیابان صابونیان یک بیراهه و قسمتی از یک قبرستان قدیمی بود، اما اکنون به راسته بلورفروش‌ها معروف شده و بسیار امن است و هر روزه مردم بسیاری در آنجا تردد دارند. بااین‌حال این خیابان روزهای اوج خود را گذرانده است و به یکی از مناطق منزوی تهران تبدیل شده است که خانه‌های ارزانی در آن یافت می‌شود.

یاخچیآباد: این منطقه ترک‌زبان تهران، از قدیمی‌ترین محله‌های سرسبز تهران است. یاخچی‌آباد به کارخانه روغن نباتی بسیار نزدیک است، به همین دلیل گاهی به آن یاغچی‌آباد (یاغ به معنی روغن) هم می‌گویند. میدان باربری و راسته آهن‌فروشان این منطقه شهرت فراوانی دارند.

شادآباد: جنوب غربی تهران دارای منطقه‌ای به نام شادآباد است که خانه‌های ارزان قیمت زیادی دارد. شادآباد از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار نیست، اما خانه‌های ارزان بسیاری دارد که برای سکونت مناسب‌اند و کیفیت خوبی دارند.

یافت‌آباد: منطقه یافت‌آباد جزو یکی از مناطق ۱۸ شهرداری تهران است. خانه‌های این منطقه اغلب وقفی هستند و قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر مناطق هم‌تراز خود دارند و به همین دلیل ساکنین این منطقه از فرهنگ‌های گوناگون هستند. البته این خانه‌ها اغلب فرسوده و قدیمی‌اند، اما برای خرید خانه ارزان در تهران بسیار مناسب هستند.

با توجه به مطالبی که در مورد محله‌های مختلف شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت، اگر شما هم به دنبال امکانات رفاهی، آموزشی، بهداشتی و شرایط فرهنگی خاصی نباشید، می‌توانید به‌سادگی خانه موردن ظر خود را در مناطق جنوبی تهران پیدا کنید. تنها تفاوت بین مناطق مختلف تهران امکانات و قدمت خانه‌های آنجا است؛ خانه‌هایی که در غرب و بسیاری از مناطق شمال تهران قرار دارند عمر کوتاهی داشته و به شیوه مدرن ساخته‌شده‌اند؛ به همین علت است که خرید خانه در مناطق غرب یا شمال با هزینه‌های بسیار بالایی همراه است.

ممکن است این مقالات را هم دوست داشته باشید: