چطور در شیپور آگهی استخدام ثبت کنیم؟

4.5/5 - (2 امتیاز)

شیپور در حال تبدیل شدن به یکی از مراجع اصلی استخدام در کشور است. با تعداد بازدید بالایی که شیپور دارد و با توجه به دسته‌بندی متنوعی که در قسمت مشاغل این سایت هست، می‌توانید دقیقاً برای موقعیت شغلی که مدنظرتان می‌باشد آگهی استخدام ثبت کنید.

همانطور که در این عکس می‌بینید، در زمانی که در حال نوشتن این مقاله بوده‌ایم ۴۷۶۸۵ موقعیت شغلی روی شیپور وجود داشته است که این نشان‌دهنده اعتبار شیپور نزد آگهی‌دهندگان است. قطعاً تا زمانیکه این مقاله را تا انتها بخوانید تعداد آگهی استخدام در سایت شیپور افزایش پیدا کرده است.

تعداد بالای آگهی استخدام سایت شیپور

در شیپور تقریباً برای هر شغلی که خلاف قانون و موازین عرفی و شرعی نباشد، می‌توان آگهی استخدام گذاشت.

تنوع دسته‌بندی مشاغل را می‌توانید در تصویر زیر ببینید.

تنوع بالای دسته بندی های در بخش استخدام سایت شیپور-تنوع در مشاغل

اگر موقعیت شغلی مد نظر خود را در این دسته‌بندی‌ها پیدا نمی‌کنید، نگران نباشید. می‌توانید در بخش مشاغل دیگر آگهی خود را ثبت کنید. مطمئن باشید که جویندگان کار هم وقتی شغل مورد نظر خود را در دسته‌بندی‌های اصلی پیدا نکنند به بخش “مشاغل دیگر” می‌آیند و آنجا آگهی شما را خواهند دید.

و اما ثبت آگهی استخدام به چه صورت انجام می‌شود؟

مراحل کار بسیار ساده است. اگر از طریق کامپیوتر وارد سایت شدید در همان صفحه اول سایت و در قسمت بالای سمت چپ یک لینک آبی رنگ با نوشته “+ثبت آگهی رایگان” هست که باید روی آن کلیک کنید. مطابق تصویر زیر:

ثبت آگهی رایگان در سایت شیپور-نحوه ثبت آگهی رایگان استخدام در سایت شیپور

یک نکته کنکوری:

وقتی می‌خواهید آگهی ثبت کنید، باید وی‌پی‌ان (VPN) را خاموش کنید. وگرنه با چنین پیغامی مواجه خواهید شد.

اگر وی پی ان روشن است آن را خاموش کنید

در مرحله بعد وارد چنین صفحه‌ای می‌شوید. جایی که باید هر توضیحی در مورد موقعیت شغلی مدنظر را در اختیار بیننده آگهی بگذارید.

صفحه ثبت جزئیات آگهی در سایت شیپور

در قسمت گروه‌بندی به منوی استخدام بروید و در آنجا گروه شغلی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

انتخاب گروه بندی در زمان ثبت آگهی

بعد از انتخاب شغل متناسب با گروه شغلی که انتخاب کرده‌اید، گزینه‌های مختلفی را پیش رو خواهید داشت. حداقل تحصیلات مورد نیاز، نوع قرارداد، میزان حقوق، بیمه و جنسیت گزینه‌های اولیه‌ای است که باید پر کنید.

قسمت‌هایی که برای ثبت آگهی استخدام باید پر شوند

همچنین عنوان آگهی و توضیحاتی در مورد آن را می‌توانید در این قسمت بنویسید.

به یاد داشته باشید که در استخدام کردن هم هر چقدر اصول تبلیغاتی را بهتر رعایت کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. عنوان شغلی و انتظاراتی که دارید را به وضوح بیان کنید. این کار باعث می‌شود افرادی که با شما تماس می‌گیرند دقیقاً گزینه‌های مد نظرتان باشند و از جواب دادن به تماس‌ها یا رزومه‌هایی که هیچ دردی از شما دوا نمی‌کنند، در امان بمانید.

در قسمت عنوان آگهی شما اجازه دارید که 60 کاراکتر بنویسید (چیزی حدود 10 کلمه). بعید است که عنوان هیچ شغلی بیش از ده کلمه باشد.

در قسمت توضیحات می‌توانید 4000 کاراکتر بنویسید (کمی کمتر از کل مقاله‌ای که در حال مطالعه‌اش هستید). البته توضیحات تا این حد طولانی در مورد یک شغل بعید است که خوانده شود. ولی قسمت توضیحات فرصت خوبی است تا نیازهای خود و شرایط کاری را به صورت مبسوط توضیح دهید. ساعت کاری، محل کار، آینده شغلی، تعداد همکاران، امکانات ایاب و ذهاب، امکانات جانبی شغل و هرچیزی که دانستنش به نظرتان لازم می‌رسد را در توضیحات بیان کنید.

دو گزینه هم وجود دارد که اگر بخواهید فعال شوند باید مبالغی بپردازید. یکی نشان “فوری” در کنار آگهی استخدام شماست و دیگری این است که بخواهید آدرس وب‌سایتتان هم در آگهی ذکر شود.گزینه های اضافی برای درج آگهی استخدام در سایت شیپور

بعد از پر کردن منوها لازم است تا برای آگهی استخدام خود یک یا چند عکس مناسب انتخاب کنید.

البته قرار دادن عکس در آگهی الزامی نیست. ولی تجربه ما در شیپور می‌گوید اگر آگهی شما حداقل یک عکس داشته باشد، شانس دیده شدنتان تا ۵ برابر افزایش می‌یابد.

می‌توانید از محل کار خود عکس‌هایی در شیپور قرار دهید. یا حداقل عکسی که مرتبط با شغل مورد نظر باشد را از اینترنت پیدا کنید و در آگهی خود بگذارید. و لابد خودتان بهتر می‌دانید که عکس‌های باکیفیت‌تر بیشتر نظر را به خود جلب می‌کنند.

بعد از پر کردن این صفحه که در واقع متن آگهی و هر آن چیزی است که لازم است فرد جویای کار در مورد شما بداند وارد صفحه بعد می‌شوید و در آن اطلاعات خود را وارد می‌کنید.

قرار دادن عکس از محل کار یا غیره در آگهی

آگهی شما در صف انتظار قرار می‌گیرد و پس از تایید در آگهی‌های استخدام شیپور قابل رویت خواهد بود.

شیپور برای کسانی که می‌خواهند آگهی‌شان بهتر دیده شود چند امکان دیگر هم قرار داده است. این امکانات رایگان نیستند، ولی کمک زیادی به دیده شدن آگهی شما خواهند کرد.

بروزرسانی، ویترین + بروزرسانی، بسته ویژه امکاناتی هستند که هرکدام باعث دیده شدن بهتر و بیشتر آگهی شما می‌شوند.

بروزرسانی” آگهی شما را به صدر لیست منتقل می‌کند.

ویترین + بروزرسانی” آگهی شما را در صدر لیست گروه‌بندی خود قرار می‌دهد.

و “بسته ویژه” شامل امکانات ویترین و بروزرسانی است، به علاوه اینکه نشان فوری را هم در کنار آگهی شما قرار می‌دهد.

امکان انتخاب امکانات بیشتر برای بهتر کردن آگهی استخدام سایت شیپور

شیپور در پایان سه پیشنهاد ویژه هم دارد که در تصویر زیر می‌بینید.

 اگر بخواهید از شیپور به وب سایت خود لینکی هم داشته باشید می‌توانید تیک آن را بزنید و با هزینه کمی بازدید سایت و شبکه‌های اجتماعی خود را هم بالا ببرید. این کار باعث می‌شود کسی که آگهی را می‌بیند هم حساب بیشتری روی کسب و کار شما باز کند.

نشان فوری آگهی شما را از دیگر آگهی‌ها متمایز می‌کند و یک نشان “فوری“، مثل چیزی که در تصویر می‌بینید، کنار آگهی شما می‌آید که باعث به چشم آمدن بیشتر آگهی شما می‌شود.

اگر بخواهید آگهی شما در همه ایران به نمایش دربیاید این گزینه را هم فعال کنید. به خصوص اگر موقعیت شغلی که به دنبال پر کردن آن هستید، نیاز به حضور شخص ندارد و از جنس دورکاری است این گزینه می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

ما در شیپور امیدواریم شمابا قرار دادن یک آگهی هوشمندانه بتوانید برای موقعیت‌های شغلی سازمان خود لایق‌ترین نفرات را استخدام کنید.

ممکن است این مقالات را هم دوست داشته باشید: