چطور از مواد دورریختنی، گوشواره‌های دست‌دوم بسازیم؟

گوشواره، از آن دست زیورآلات محبوبی است، که گاهی قیمت‌های هنگفتی صرفا به خاطر خلاقیت دارد. خلاقیتی که به راحتی با نگاهی دوباره به دورریختنی‌هایتان، به دست‌ خواهد آمد. بهترین راه ارزان خریدن گوشواره‌های خلاق، تولید آن‌ها در خانه است.

 

ارزش بالای گوشواره‌های دست‌ساز خلاق

از بین انواع و اقسام زیورآلات، گوشواره نقش بسیار متفاوتی دارد. این که دقیقا چرا، نیاز به یک تحقیق روانشناختی دارد. اما یک پاسخ خیلی راحت شاید این باشد که توجه‌ها را به سمت چشم‌ها جلب می‌کند. در بین خانم‌ها، گوشواره چه در حالت میخی و چه در حالت آویز، به زیبایی گردن و برجستگی‌های استخوان گونه و چانه، اضافه می‌کند. البته اگر طرح و رنگ درست و در تناسب با مدل موها انتخاب شده باشد.

آقایان هم از این قائده مستئنی نیستند. در واقع گوشواره برای مردها هم جذابیت زینتی خیلی زیادی دارد. از طرفی، گوشواره یک جور نماینده همه جانبه برای معرفی استایل و کاراکتر افراد است؛ هم داشتن و نداشتنش و هم شکل و رنگش. یکی از از تابلوهای خلاقیت برای هر فردی، گوشواره‌های دست‌ساز هستند. برای اینکه منحصر به فرد باشید، سراغ درست کردن گوشواره‌های خودتان بروید. این پرونده‌ی خلاقیت و استایل، بهترین گزینه برای آزمایش ساختن گوشواره‌های جدید، از خرت و پرت‌های دورریز است.

 

میخ گوشواره را اول بکوبید!

گوشواره‌ها، چه در حالت میخی و چه در حالت آویز، به یک میخ یا سوزن برای آویزان شدن یا اتصال به گوش نیاز دارند. برای این کار می‌توانید از بسته‌های آماده‌ی میخ گوشواره در بازار استفاده کنید. یا حتی، دست به کار شوید و سراغ گوشواره‌های قدیمی خودتان بروید. سعی کنید با انبردست و سوزن، صفحه‌ی میخی پشت گوشواره‌تان را جدا کنید. یا با سیم‌چین، بخش سوزنی گوشواره‌ آویز مورد نظرتان را جدا کنید. اگر گوشتان سوراخ ندارد، از دگمه‌های آهنربایی یا کلیپس‌های کوچک هم می‌توانید به جای سوزن گوش، استفاده کنید.

میخ گوشواره را محکم کنید!

گوشواره‌های چوبی

یکی از خلاق‌ترین ابزارها برای درست کردن گوشواره، چوب است. گوشواره‌های چوبی، کاملا ارزش صنایع دستی دارند. شما می‌توانید با استفاده از انواع و اقسام وسایل چوبی که نمی‌خواهید، گوشواره درست کنید. البته حواستان به سنگینی وزن گوشواره‌ها باشد. یکی از بامزه‌ترین و خلاق‌ترین چوب‌ها برای تبدیل شدن به گوشواره، مداد رنگی‌ها هستند. نگران همرنگ نبودن یا هم اندازه نبودن مدادهایتان نباشید، این روزها دنیای مد، از هر بی‌نظمی استقبال می‌کند. برای سوراخ کردن مدادهایتان می‌توانید از دریل استفاده کنید.

 

گوشواره‌های فلزی

عموما، به دلیل زینتی بودن گوشواره، و محبوب بودن جواهرات، گوشواره‌های فلزی پرطرفدارتر از انواع دیگر گوشواره هستند. در این مورد هم مثل چوب، می‌توانید سراغ انواع و اقسام وسایل فلزی ریز برای گوشواره بروید. حتی می‌توانید از گوشواره‌های فلزی قدیمی خودتان کمک بگیرید و به آن، شکل و جان تازه‌ای بدهید. اما بد نیست حواستان را به ترکیب فلزهایی که به کار می‌گیرید جمع کنید. بعضی از فلزها در تماس با هم ، سریع رنگشان را از دست می‌دهند و به اصطلاح هم را می‌خورند.

تاثیر استفاده از سنگ و فلزات در لوکس کردن گوشواره‌ها

سنگ‌ها و گوشواره‌ها

یکی از زیباترین و شکیل‌ترین گوشواره‌ها، گوشواره‌هایی با ترکیب سنگ‌های مختلف هستند، از مروارید گرفته تا فیروزه و کوارتز، همگی هویت خاص خودشان را دارند. در خانه به دنبال سنگ‌های کوچک زیبا باشید. سعی کنید این سنگ‌ها را با چسب داغ به میخ گوشواره بچسبانید. برای آویزان کردن این سنگ‌ها از گوش‌هایتان، هم می‌توانید با مته آن را سوراخ کنید. هم می‌توانید یک گره‌ی کنفی یا فلزی از یک رشته سیم یا کنف درست کنید و سنگ را درون آن گره، گیر بیندازید.

 

گوشواره‌های پر از پر و پارچه

از ترندهای استایل در سال‌های اخیر، بوهمین استایل یا همان استایل کولی‌هاست. ترند شدن این نوع استایل از نظر محیط زیستی اهمیت فراوانی دارد. این شکل از استایل، ذاتا دوست‌دار محیط زیست است. به طور کلی، استایل‌های بومی، طبیعت دوست هستند. به همین دلیل، استفاده مجدد از وسایل مختلف برای تولیدات جدید، در آن‌ها متداول است. هنر بومیان، خلق آثار مختلف با آشغال‌هاست. یکی از موارد استفاده از این آشغال‌ها، درست کردن گوشواره است.

استفاده از پر و پارچه برای تولید گوشواره

اما اگر خیلی تند نرویم، زیاد دیده‌اید که گوشواره‌های پر و پارچه تا چه اندازه مد شده‌اند. می‌توانید از پر داخل بالشت، و هرگونه خرده پارچه‌ای برای تزئین گوشواره خود استفاده کنید. ترکیب آن‌ها با همدیگر نیز زیبا خواهد بود. برای رنگ کردن پر، می‌توانید از لاک‌هایتان که رو به خشک شدن هستند استفاده کنید.

گوشواره‌های شانسی

اگر بچه کوچک در خانواده داشته باشید، با تخم مرغ‌ها و اسباب‌بازی‌های شانسی آشنایی دارید. اگر هم بزرگسالی در خانواده هست که علاقه به این جور خوراکی‌ها و اسباب‌بازی‌ها دارد، باز هم آشنایی کافی با این جور وسایل کوچک دارید. کوچک بودن جایزه‌ها و اسباب‌بازی‌های داخل این تخم مرغ‌های شانسی، باعث می‌شود تا این هدایا کاندیداهای بسیار مناسبی برای تبدیل شدن به آویز گوشواره‌های شما باشند. مخصوصا اگر مدتی هم از استفاده از آن‌ها گذشته باشد. به هر حال هر چیزی که محبوبیتش را از دست بدهد، می‌تواند با یک تغییر کوچک به اوج برگردد!

 

دختری با گوشواره‌های مروارید

گوشواره، به منظور یک شیء زینتی، روح و جان خاصی به صورت و استایل زن و مرد می‌بخشد. از قدیم، گوشواره‌ها نماد لطافت و عشق و محبت بوده‌اند. کسی که از گوشواره برای زینت دادن به استایل خودش استفاده می‌کند، معمولا آدمی با دغدغه‌های مد و خلاقیت است. یک جفت گوشواره، می‌تواند بیشتر از چند ساعت همنشینی از آدم مقابلتان با شما حرف بزند.

گوشواره‌هایی که داستان خلق می‌کنند

یک جفت گوشواره می‌تواند داستان‌های زیادی داشته باشد و حتی برای چند ساعت، طبقه‌ی اجتماعی یک فرد را تغییر بدهد. درست مثل داستان دختری با گوشواره‌های مروارید. گوشواره‌ها، پر از حرف‌هایی هستند که گاهی گوش‌ها نشنیده‌اند اما چشم‌های زیادی دیده‌اند. برای ساختن یک پرونده‌ی زیبا و خلاق از حرف‌های ناگفته، آخرین محلی که باید بروید جواهرفروشی است! از داشته‌های خودتان شروع کنید و برای گوش‌هایتان شناسنامه بسازید. گوشواره‌هایی از جنس چوب و فلز و پر و پارچه و گاهی، حتی اسباب‌بازی‌هایتان!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.