کاغذ دیواری‌های دوست‌دار طبیعت

این که یک کاغذ دیواری زیبا باشد و نهایتا جنس مرغوبی داشته باشد کافی نیست. این روزها، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های …

 

دغدغه‌های محیط زیستی کاغذ دیواری‌ها

 

این روزها دیگر چشم‌نواز بودن دکوراسیون کافی نیست. این اصل در مورد کاغذ دیواری نیز صدق می‌کند. این که یک کاغذ دیواری زیبا باشد و نهایتا جنس مرغوبی داشته باشد کافی نیست. این روزها، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های جهان، محیط زیست و حفظ آن است. طبیعی است که در چنین شرایطی، صنعت‌های متفاوت، از جمله صنعت دکوراسیون داخلی و تولید کاغذ دیواری، سیاست‌های تولیدی خودشان را تغییر بدهند.

 

تاثیر کاغذ دیواری بر فضای داخلی خانه

 

در حال حاضر، گزینه‌های دوست‌دار محیط زیست زیادی در حیطه کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی در حال تولید و گسترش هستند. بنابراین شما می‌توانید بسته به سلیقه و بودجه خودتان، این برندها را تهیه کنید. البته از اینکه تمام این برندهای کاغذ دیواری در ایران موجود باشد تضمینی وجود ندارد. اما معرفی آن‌ها هم می‌تواند ایده‌های خوبی به برندهای داخلی برای شروع فعالیت در این حیطه بدهد.

 

استایل مدرن و طبیعت دوست کاغذ دیواری Graham and Brown

 

استایل مدرن و طبیعت دوست کاغذ دیواری Graham and Brown

این شرکت تولید کاغذ دیواری در طی یک اقدام خلاقانه از دانشجویان طراحی کالج خلاق سنت مارتینز در لندن خواست تا کاغذ دیواری‌هایی با تم طبیعت طراحی کنند. نتیجه نه تنها از نظر خلاقیت و زیبایی اعجاب آور بود، بلکه این دانشجویان یک قدم فراتر و رفته و دست به تولید رنگ‌هایی با پایه آب، رول‌های کاغذ طبیعی و حتی بسته‌بندی‌های زیبای بازیافتی زدند. نتیجه به تولید انبوه رسید و حالا دیگر گراهام و براون، کاغذ دیواری‌هایی دوست‌دار محیط زیست تولید می‌کنند.

هندسه و گرافیک خوشگل کاغذ دیواری‌های Erica Wakerly

 

هندسه و گرافیک خوشگل کاغذ دیواری‌های Erica Wakerly

 

به دلیل تولید کاغذ دیواری‌هایی با رنگ جوهر صد درصد طبیعی و پایه آب، کاغذ دیواری‌های اریکا ویکرلی در صدر جدول دوست‌داران محیط زیست قرار دارد.
این سری کاغذ دیواری‌ها در 28 طرح مختلف پاسخگوی سلیقه همه هستند. از کاغذ دیواری‌هایی با طرح گل گرفته تا حالت متالیک و فضای بینابین مدرن و کلاسیک.

 

بازیگوشی طبیعت انتزاعی در کاغذ دیواری‌های Angela Adams

 

بازیگوشی طبیعت انتزاعی در کاغذ دیواری‌های Angela Adams

 

بیشتر طراحان داخلی، آنجلا آدامز را به واسطه فرش‌های مدرن و وسایل دکوری پرزدارش می‌شناسند. اما استایل منحصر به فرد او به دنیای کاغذ دیواری‌های طبیعت دوست نیز نفوذ کرده است. جدیدترین محصول او، برگردانی از ایده‌های انتزاعی خاص خودش است که روی صفحه‌های غیر وینیل پیاده شده و به صورت کاملا قابل بازیافت در طبیعت، ارائه می‌شود. از دیگر ویژگی‌های کاغذدیواری‌های آدامز، طیف رنگ‌ها و طرح‌های آن‌هاست که هر سلیقه و دکوراسیونی را راضی خواهد کرد.

 

خانه Kimberly Lewis و کاغذدیواری‌های چاپی

 

خانه Kimberly Lewis و کاغذدیواری‌های چاپی

 

این برند دکوراسیون داخلی با لانچ اولین طرح‌های کاغذ دیواری‌اش در بهار 2011، یک برند جدید و نوپا به حساب می‌آید. با این وجود، او هم دست از سر فروش بیشتر و سود فضایی برداشته تا با یک دید بلند مدت بتواند از دوستی با طبیعت بهره طولانی مدت ببرد. با وجود جوانی خانه کیمبرلی لوئیس، محصولات آن‌ها حال و هوای کاغذ دیواری‌های retro و وینتاژ را دارد.

تمام کاغذ دیواری‌های این برند صفحه‌های چاپی با استفاده از جوهرهای دوست‌دار محیط زیست و با پایه آب است. از طرفی به جای فیکساتور زیر کار، از گل خشک به خصوصی برای محکم‌کاری طرح چاپ استفاده می‌شود. کاغذدیواری‌های کیمبرلی لوئیس در 4 طرح مجزا عرضه می‌شود که هر کدام از این طرح‌ها دو انتخاب رنگ دارد.

کاغذدیواری‌های گیاهی Madison and Grow با عصاره‌ای از زرق و برق

 

کاغذدیواری‌های گیاهی Madison and Grow با عصاره‌ای از زرق و برق

 

در بین تمامی برندهای کاغذ دیواری دوست‌دار محیط زیست که در اینجا معرفی شدند، فقط مدیسون و گرو دست به تولید کاغذهای بدون کلروین زده‌اند. این یعنی هیچ ماده شیمیایی در تولیدات کاغذ دیواری آن‌ها وجود ندارد! در واقع مثل این می‌ماند که شما ترکیبی از گل و گیاه به دیوارتان بچسبانید و برای مدت‌ها آن را به همان شکل داشته باشید. زیبا نیست؟

آن‌ها حتی از این هم فراتر رفته‌اند و برای تولید کاغذ دیواری فقط با افرادی شریک می‌شوند که به نوعی پای قرار داد عدم آسیب به محیط زیست را امضا کنند. یعنی شرکا و یا سرمایه‌گذاران آن‌ها طی قراردادی متعهد می‌شوند که تا چند وقت حق تولید هیچ محصول زیانباری برای محیط زیست را ندارند!

ممکن است این مقالات را هم دوست داشته باشید: