چطور از دورریزها قاب عکس بسازیم؟

هوشمندی یک کار زیباست. تبدیل وسایلی که دیگر نمی‌خواهیم، به قاب عکس نه تنها آسان و کم هزینه است، بلکه زیبایی دکوراسیون شما را به دلیل یک کار هوشمندانه چند برابر می‌کند.

عکس‌ها بسیار محترمند. قاب عکس‌ها محترم‌تر! این را کسی درک می‌کند که اهمیت خاصی برای لحظه‌ها قائل باشد. کسی که از مرور بخش‌های مختلف زندگی، کار یا دوستی لذت ببرد. عکس‌ها، همان جاودانگی لحظات خوب هستند. قاب عکس‌ها، در واقع مهر و موم این جاودانگی هستند. خودتان خوب می‌دانید که جاودانگی برای اهمیت عکس اغراق نیست. اما، برای یک چهارچوب زیبا به نام قاب عکس، همیشه فقط عکس‌ها مهم نیستند. در واقع، اهمیت‌های زیادی را در زندگی قاب می‌کنیم و به دیوار می‌زنیم. عکس شاید اولین چیزی باشد که برای قاب کردن به ذهن ما می‌آید. ما مهم‌ها را قاب می‌کنیم. مثلا، جمله‌هایی که قانون زندگی ما شده‌اند. یا مثلا، گاهی گیاهانی را قاب می‌کنیم که دوست داریم اهمیتشان مثل یک عکس ثبت شود. گاهی فقط قاب را به دیوار می‌زنیم. برای این که یادمان باشد، خالی بودن هم مهم است. پس قاب‌ها بیشتر از فلسفه دکوراسیون و عکس، حفظ بااهمیت‌ها هستند.

خلاقیت در ساخت قاب برای دکوراسیون

ساختن، قاب ساختن است!

از فضای معنوی قاب گرفتن مهمترین‌های زندگی که فاصله بگیریم، وارد فضای مادی می‌شویم. حالا چقدر پول داریم قاب بخریم؟ چه قابی بخریم به دکوراسیون اتاق و وسایلمان بیاید؟ ما پول نداریم برای دکوراسیون قاب بخریم و غیره. قاب‌ها، با این که مهم و محترم و شیک و خلاق هستند، فوق‌العاده راحت‌تر از آنچه فکرش را بکنید به دست می‌آیند! فقط کافی است تا چیزی را از وسایل خانه دور نریزید، تا یک دکوراسیون جدید بسازیم.

 

قاب سی دی در دکوراسیون

قاب‌هایی از جنس سی دی

اصلا این سی دی اختراع شد تا دکوراسیون را متحول کند. خدای نکرده فکر نکنید یک دورانی این سی دی در تکنولوژی ضبط اهمیتی داشته‌است! کافی است تا یک سی دی قدیمی را به هزار تکته تقسیم کنید تا به هزار و یک چیز دکوری تبدیل بشود. یکی از این گزینه‌ها، قاب عکس است. پیشنهاد ما برای تبدیل سی دی به یک قاب از این قرار است:
یک چهارچوب پیدا کنید. یا یک چهارچوب بسازید. حالا تکه‌های ریز و خشن سی دی را روی آن بچسبانید. قاب زیبایی شد. به خوشی استفاده کنید.

 

قاب پارچه‌ای برای دکوراسیون

 

پارچه‌های نازک، قاب‌های مستحکم

ما از استایل و دکوراسیون بوهمین و روستیک در شیپور صحبت کرده‌ایم. این دو اسم با ورودشان، دکوراسیون را حال و زندگی دیگری می‌بخشند. آن‌ هم با پارچه و خنزر پنزر به معنای واقعی. دم دست‌ترین و دورریز‌ترین چیزهایی که می‌توانید در خانه با آن‌ها یک قاب مستطیل یا یک قاب دایره درست کنید را پیدا کنید. از شلنگ، تا مداد و خودکار، همه می‌توانند قاب بسازند. حالا، این تصویر نه چندان خوشایند برای دکوراسیون خانه را با یک پارچه زیبا و مناسب برای دکوراسیون روستیک، یا حتی یک پارچه ساده مناسب یک خانه مدرن بپوشانید. نتیجه را اگر روی میز بگذارید، در کنار یک گل می‌تواند یک ویوی ابدی باشد!

 

قاب چوبی در دکوراسیون خانه

لانه‌های چوبی یک قاب

درست نیست کیف پولتان را برای خرید یک قاب چوبی خالی کنید. هم به این دلیل که پول هنگفتی باید بابت یک قاب چوبی کوچک بدهید، و هم چون از نظر اخلاقی، به نوعی متصدی آتش سوزی جنگل بعدی شما هستید! این یک شوخی نیست! چوب، یعنی قطع درخت! اما اینجا پایان کار قاب‌های چوبی هم نیست. در اولین پیاده‌رویتان در شهر، یا بیرون شهر یا روستا، یک کیسه بردارید و ترکه‌های شکسته روی زمین را جمع کنید. با یک چسب چوب و قیچی باغبانی، یک چهارچوب چند لایه به شکل قاب درست کنید. اگر از ترکیب رنگی قابتان هم ناراحتید، چاره آن فقط یک اسپری رنگ و بیست و چهار ساعت صبر است. خودتان نگاه کنید چه شاهکاری شد.

 

قاب کاغذی در دکوراسیون خانه

 

کاغذهایی که قاب عکس شدند

چه کسی گفته قاب حتما باید سفت و فلزی و غیرقابل انعطاف باشد؟ خانه‌های خیلی از ما پر است از انواع مقوا و کاغذ استفاده نشده. اگر چند سالی هست که چسب و قیچی به دست نبوده‌اید، همین حالا زمان خوبی است. می‌توانید با خلاقیت، زیباترین کارت پستال‌های قاب عکسی، قاب عکس‌های رو میزی، یا حتی رخت قاب عکس درست کنید. (رخت قاب عکس به یک چهارچوب می‌گویند که درون آن بندهای پشت سر هم وجود دارد، سپس با گیره، عکس‌ها را به این بندها آویزان می‌کنند.) نتیجه ممکن است نه تنها دکوراسیون اتاقتان را انقلابی کند، بلکه میهمان‌هایتان را هم به خریدار قاب عکس دست ساز شما تبدیل کند.

برای این کار شما فقط به یک کارمستطیل یا مربع با اندازه دلخواه، و یک الگو برای تا زدن نیاز دارید. قالب‌های آماده یا طرح الگو این قاب‌ها در اینترنت موجود است.

 

قاب خالی در دکوراسیون

 

یک دکوراسیون زیبا، یک قاب خالی

قاب‌ها، ظریف‌های اعجاب انگیزی برای تغییر دکوراسیون خانه شما هستند. با اینکه شاید، مد شدن و ترند شدن قاب‌های خاصی در یک دوره کوتاه، از این محصول قیمت عجیبی بسازد، شما به رسم شهروند خلاق، سراغ خرید آن‌ها نباشید. همیشه دورریختنی‌های زیبای زیادی در خانه هست که دنبال تغییر شغل می‌گردند. چهار کمربند پاره، شاید یک قاب عکس چرمی منحصر به فرد بسازد. یک قاب خالی، شاید زیباتر از چند قاب پر از تصاویر بی ربط و بی اهمیت باشد. مهم این است که روح تغییر مواد را حس کنید و به قاب‌هایتان جان بدهید.

اما اگر از خلاقیت خودتان ناامید شده‌اید یا حتما همان ست قابی که مد شده و در خانه همسایه‌تان دیده‌اید را می‌خواهید، خرید دست دوم آن هم به صرفه‌تر است، و هم به نفع کره زمین خواهد بود.

ممکن است این مقالات را هم دوست داشته باشید: