«شیپور» در برابر «دیوار»؛ کدام یک بهتر است؟

3.9/5 - (10 امتیاز)

هیچ کدام از ما روزهای گذشته را از یاد نبرده‌ایم که برای فروش یک وسیله ساده در حد یک دوچرخه، یا باید آن را به دوستان و اطرافیان می‌فروختیم و یا باید با نیازمندی‌های روزنامه‌ها تماس تلفنی می‌گرفتیم، آگهی رزرو می‌کردیم و شاید یکی دو روز منتظر می‌نشستیم که آگهی چاپ بشود. آن وقت بود که تماس‌های تلفنی شروع می‌شدند و شاید بالاخره در یکی از آن‌ها به مقصود خود می‌رسیدیم.

خوشبختانه سرویس‌های مدرن اینترنتی مثل «شیپور» و «دیوار» این روش‌های ناکارآمد قدیمی را عملا از میدان به در کردند. به عنوان سرویس‌های آنلاین واسط برای فروش کالای دست دوم، شیپور و دیوار موفق شدند تا فاصله بین ثبت آگهی تا انجام معامله را از «روز» و «هفته» به «ساعت» یا «دقیقه» کاهش بدهند، و بدین ترتیب در معاملات تجاری بار بزرگی را از دوش مردم بردارند.

شیپور و دیوار موفق شده‌اند تا فاصله بین ثبت آگهی تا انجام معاملات را به «ساعت» ها و «دقیقه» ها کاهش بدهند.

شیپور و دیوار در حال حاضر هر دو جزو موفق‌ترین سرویس‌های اینترنتی کشور محسوب می‌شوند و فارغ از این که کدام یک کارش را زودتر آغاز کرده، رقابت تنگاتنگ و نزدیکی با هم دارند. رقابتی که از آن صحبت می‌کنیم نیز همیشه زمینه‌ای بوده تا کاربران به مقایسه این دو سرویس از لحاظ امکانات و خدمات و فاکتورهای دیگر بپردازند. بر خلاف تصور، شیپور قدیمی‌تر از دیوار است! اما چون دیوار اولین بار بر سر زبان‌ها افتاد، به همین دلیل همیشه فکر می‌کردیم دیوار قدیمی‌تر از شیپور است.

مقایسه‌مان را با طرح یک سوال آغاز می‌کنیم: شیپور و دیوار چقدر بین مردم طرفدار دارند؟ به استناد وب‌سایت الکسا، دیوار و شیپور در حال حاضر به ترتیب در رتبه ۱۲ و ۵۳ پربازدیدترین وب‌سایت‌های ایرانی قرار دارند. شاید مهم‌ترین چیزی که از این اعداد و ارقام متوجه می‌شویم رقابت بسیار نزدیک دو مجموعه باشد. امروزه دیوار با بیش از 60 میلیون نصب از کافه بازار اختلاف زیادی با شیپور (بیش از 10 میلیون نصب از کافه بازار) دارد.

دیوار به لطف پشتیبانی مالی مجموعه پر مخاطب کافه بازار، خیلی زود و از همان ابتدای کار (سال ۹۲) و در حالی که چندین ماه دیرتر از شیپور کار خود را آغاز کرده بود، به سرعت میان مردم به محبوبیت رسید و عملا برای شیپور که در آن زمان استارتاپی کوچک، مستقل و بدون پشتوانه مالی بود فرصتی برای خودنمایی باقی نگذاشت. اختلاف فاحش دو مجموعه با سرمایه گذاری Pomegranate در شیپور به میزان زیادی کاهش یافت.

اما اختلاف این دو مجموعه با سرمایه‌گذاری اخیر کمپانی Pomegranate در شیپور به طرز شگفت‌انگیزی کاهش پیدا کرد، طوری که امروز میان دو مجموعه اختلاف بزرگ گذشته در میزان ثبت آگهی‌ها را مشاهده نمی‌کنیم. طبیعتا این ارتقای رتبه و جذب سرمایه برای شیپور یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود و آن را به رقیب بسیار جدی‌تری برای دیوار تبدیل کرده است. هر چند دیوار هم طی مدتی که شیپور مشغول پیمودن پله‌های ترقی بوده، بیکار ننشسته و دایره مخاطبانش را به فراتر از مرزهای ایران و کشور افغانستان گسترش داده تا همیشه یک پله از شیپور جلوتر باشد.

اما با این مقدمه و حالا که اندکی با وضعیت فعلی هر دو مجموعه آشنا شدید، وقت آن رسیده که به مقایسه خصوصیات فنی این دو بپردازیم.

مقایسه دیوار با شیپور از نظر فنی

قبل از هر چیز، فرایند ثبت آگهی در هر دو برنامه را با هم مقایسه می‌کنیم. ثبت آگهی در هر دو برنامه ساده و شبیه هم است.

از رابط کاربری و تجربه کاربری شروع می‌کنیم، چیزی که در مطلب مقایسه سال ۹۳ عامل برتری دیوار و نقطه ضعف بزرگ شیپور محسوب می‌شد. خوشبختانه باید بگوییم که شیپور در آخرین نسخه اپلیکیشن، کاملا از آن رابط کاربری بد ترکیب و کُند قدیمی فاصله گرفته و حتی در بعضی زمینه‌ها نسبت به دیوار برتری یافته است.

انیمیشن‌های نرم و روان، فونت‌های زیبا و خواناتر از قبل و دسترسی بسیار سریع به گزینه ثبت آگهی مهم‌ترین تغییرات مثبتی بوده‌اند که در آخرین نسخه شیپور مشاهده می‌کنید. این تغییرات در شیپور کاملا محسوس بوده‌اند، طوری که بدون اغراق می شود از واژه «تحول اساسی» برای وصف آن‌ها استفاده کرد.

اما دیوار نسبت به مقایسه‌ای که قبلا داشتیم، طی این یکی دو سال تغییر ساختاری چندان فاحشی نداشته (شاید نیازی به این کار نبوده) و فقط منوی کشویی از آن حذف به چهار آیکن پایین صفحه منتقل شده است. بنابراین از یک جهت پیشرفت و دگرگونی رابط کاربری را می‌توانیم یک مزیت برای اپلیکیشن شیپور قلمداد کنیم.

مقایسه دیوار با شیپور از نظر کارکرد

حالا به مقایسه کارکرد اصلی این  دو برنامه می‌پردازیم. ثبت آگهی مهم‌ترین بخش این دو برنامه است که باید موردپسند کاربر باشد. آگهی‌های شیپور در مقایسه با دیوار علاوه بر اینکه ساختار بهتری دارند، اطلاعات بیشتر و مفیدتری را نیز در اختیار مخاطب قرار می‌دهند. خلاف دیوار تصاویر آگهی‌های شیپور به کادر مربعی محدود نیستند. یعنی اگر بخواهید عکس وسیله‌ای با طول زیاد، مثلاً یک خودرو یا مبلمان را در شیپور قرار دهید، خیالتان راحت است که کل تصویر به مخاطب نشان داده می‌شود. حتی شما می‌توانید از تصاویر افقی هم استفاده کنید تا کالای شما به طور کامل در عکس قابل مشاهده باشد. در ضمن اگر تبلت دارید،  اپلیکیشن شیپور را هم می‌توانید در حالت افقی استفاده کنید. ولی مجبور هستید دیوار را فقط در حالت نمایش عمودی استفاده کنید.

در برنامه شیپور شما تنها قادر هستید عکس واقعی محصول خود را در قسمت ثبت تصویر قرار دهید، اما در دیوار این محدودیت وجود نداشته و شما می‌توانید هر نوع عکسی را که دوست دارید در قسمت تصویر بگذارید. این محدودیت شیپور هم خوب است و هم بد. خوبی این آن است که عکس واقعی محصول را میبینید ولی گاهی ممکن است بر حسب آگهی شما، کمی سخت و گیج‌کننده باشد! مثلا در هنگام ثبت آگهی استخدام و یا درخواست نیرو، شما نمی‌دانید باید چه عکس واقعی و مورد تاییدی برای شیپور قرار دهید و ممکن است شیپور اقدام به حذف تصویر شما کند.

قابلیت سرچ شیپور از دیوار بیشتر است. در  شیپور علاوه بر فیلترهای معمولی، فیلترهایی مثل «جدیدترین»، «ارزان‌ترین» و «گران‌ترین» نیز وجود دارند که آگهی‌ها بتواند شما را سریع‌تر به مقصودتان برساند. در ضمن شیپور یک مزیت دیگر هم در زمینه فیلترهای جستجو دارد. بر خلاف دیوار که باید برای هر شهر، تنظیمات را تغییر دهید، در شیپور می‌توانید جستجو را در میان تمامی آگهی‌های ثبت شده از سراسر کشور انجام بدهید. به این ترتیب این موضوع شما را از مراجعه به تنظیمات اپ برای تعویض شهر جستجوی آگهی‌ها بی‌نیاز می‌کند. در مقابل متأسفانه شیپور امکان جست‌وجوی صوتی ندارد. اما دیوار این امکان را به شما داده که با جستجوی صوتی به نتیجه دلخواهتان برسید.

با خرید امن شیپور آشنا شوید

ویژگی‌های اپلیکیشن شیپور

برخی از امکانات و ویژگی‌های اپلیکیشن شیپور  آن را از دیوار متمایز می‌کند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم:

 • در این برنامه امکان خرید امن با ضمانت برگشت وجه از فروشگاه‌های معتبر سراسر ایران وجود دارد
 • با کمک این برنامه می‌توانید از فروشنده درخواست کنید کالا را برای شما ارسال کند و آن را درب منزل با کمترین هزینه تحویل بگیرید. شیپور تضمین می‌کند که هماهنگی‌های پرداخت و ارسال کالا بر عهده خودش است. این یعنی پیک شیپور در زمان تعیین شده، کالا را از شما تحویل می‌گیرد و به خریدار تحویل می‌دهد. اگر مشتری از کالای شما رضایت نداشته باشد، پیک شیپور، کالا را به شما برمی‌گرداند.
 • پشتیبانی 24 ساعته در هر روز هفته
 • فیلترهای پیشرفته برای دستیابی سریع به آگهی و جستجو آگهی و کالا بر اساس استان، شهر و حتی محله. در این برنامه امکان ثبت و جستجو آگهی در تمامی شهرهای ایران (1100 شهر) نیز وجود دارد.
 • امکان مرتب‌سازی آگهی‌ها بر اساس جدیدترین، ارزان‌ترین، گران‌ترین و حتی بر اساس نزدیک‌ترین آگهی‌ها به شما
 • مشاهده همه آگهی‌های سراسر ایران به‌صورت یکجا
 • ثبت فروشگاه‌ها به‌صورت جداگانه و بدون محدودیت ثبت آگهی
 • امکان ثبت و درخواست کارشناسی خودرو
 • به‌روزرسانی آگهی و قرار دادن در ویترین
 • تائید آگهی در کمتر از 3 دقیقه

مزیت دیگر شیپور نشان دادن آگهی‌های مرتبط در زیر صفحه هر آگهی است. به لطف این قابلیت اگر به عنوان مثال مشغول جستجوی خانه‌ای در منطقه گیشای تهران بودید و آگهی ای که در صفحه آن هستید مناسب نبود، با یک کلیک ساده و سریع از پایین صفحه می‌توانید بدون نیاز به خروج از جایی که هستید وارد آگهی‌های مرتبط یا مشابه شوید. با این وجود اما نحوه جستجوی آگهی مسئله‌ای است که دیوار در آن به شیپور برتری نسبی دارد.

این جستجوی صوتی به لطف موتور تشخیص گفتار گوگل انجام می‌شود که معمولا از دقت خوبی برخوردار است. بنابراین برای گشت و گذار در میان آگهی‌ها عملا نیازی به تایپ نخواهید داشت. در تستی که انجام دادیم دیوار موفق شد که لفظ محاوره‌ای «پژو دویست و شیش» را به درستی تشخیص بدهد و نتایج مرتبط را به نمایش بگذارد، که واقعاً تحسین‌برانگیز است و می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد. اما به غیر از این مزیت دیوار در جستجوی صوتی، در جستجوی متنی تفاوت آن‌چنان فاحشی را بین دو مجموعه مشاهده نمی‌کنیم. فیلترهای جستجو در دسته‌بندی‌های مختلف کالا شباهت بسیار زیادی یکدیگر دارند و تفاوت را فقط در جزئیات شاهد هستید.

 

شیپور بهتر است یا دیوار؟

اما بپردازیم به تعداد نتایج، فکر می‌کنید کدام مجموعه در این زمینه برتری دارد؟ حقیقتا نمی‌توانیم به این سوال پاسخ دقیقی بدهیم. طبیعتا انتظار می‌رود که دیوار با رتبه بهتر در اینترنت و جمعیت کاربری بزرگ‌تر، آگهی‌های بیشتری را در خود جای داده باشد، اما وقتی که مثلا یک محصول مشابه (به فرض پژو ۲۰۶) را در هر دو جستجو می‌کنید می‌بینید که آخرین آگهی‌های ثبت‌شده برای «دقایقی قبل» بوده‌اند.

از طرف دیگر شیپور تعداد نتایج جستجو را به طور دقیق به نمایش می‌گذارد، این در حالی است که دیوار ترجیح داده تا تعداد آگهی‌ها را از چشم کاربرانش پنهان کند. البته با توجه به رتبه بالاتر در اینترنت و جمعیت کاربری بیشتر حدس می‌زنیم که تعداد آگهی‌ها در دیوار به نسبت شیپور بیشتر باشند، و این برتری عددی به این معناست که ساکنان شهرهای بیشتری می‌توانند به آگهی‌های مرتبط با محل زندگی خود در آن برسند.

با توجه به رتبه بالاتر در اینترنت و جمعیت کاربری بیشتر، حدس می‌زنیم که تعداد آگهی‌ها در دیوار بیشتر باشند در مجموع شاید بهتر باشد که در مورد تعداد نتایج پاسخ قطعی ندهیم و قضاوت را به خودتان بسپاریم، چرا که بسته به کالایی که به دنبالش هستید و شهری که در آن زندگی می‌کنید، نتایج می‌توانند متفاوت باشند.

در هر دو برنامه قیمت‌ها بررسی می‌شوند و با این کار خیال کاربر راحت‌تر است. در برنامه شیپور کارشناسان، شیوه تعیین قیمت برای هر کالا را بررسی می‌کنند و اگر ببینند محصولی بیش از ارزش واقعی‌اش قیمت‌گذاری شده، قیمت آن را پاک می‌کنند و به جای آن واژه «توافقی» را درج می‌کنند. در برنامه دیوار هم اگر قیمت نامتعارف باشد، به کاربر اطلاع‌رسانی می‌شود.

اما برای آخرین فاکتور این مطلب مقایسه، زمان آن رسیده که به اساسی‌ترین رکن اپلیکیشن‌های این چنینی بپردازیم: این که ثبت آگهی در آن‌ها چقدر وقت می‌گیرد؟ در تستی که برای ثبت یک آگهی واحد در هر دو مجموعه انجام دادیم شیپور عملکرد به مراتب بهتری به نمایش گذاشت، چه در سرعت ثبت آگهی و چه در زمانی که بابت تأیید شدن آن منتظر نشستیم.

پروسه ثبت و تأیید آگهی در شیپور کمی راحت‌تر است و وقت کمتری از شما می‌گیرد.

برای ثبت آگهی در شیپور همه کارها را در یک صفحه انجام می‌شوند، بدون آنکه نیاز به خروج از آن صفحه و مراجعه به اپلیکیشن‌های دیگر داشته باشید. این بر خلاف چیزی است که در اپلیکیشن دیوار می‌بینیم. دیوار به خاطر محدودیت عکس‌ها در قاب مربعی، یک مرحله اضافی برای ویرایش و برش زدن عکس‌ها هم دارد که ناچارید برای این کار لحظه‌ای از محیط اپ خارج شده و به نرم افزارهای ویرایش تصویر مراجعه کنید.

همین موضوع در کنار سرعت بالای تأیید آگهی از سوی مدیران شیپور (که در تست انجام شده کمتر از پنج دقیقه زمان گرفت) باعث شده که برای ثبت آگهی در این مجموعه، کمتر از دیوار معطل بمانید و به نوعی در فروش محصول خود برتری زمانی داشته باشید. این در حالی است که تأیید آگهی در دیوار (احتمالاً به دلیل داشتن جمعیت کاربری بیشتر) حدوداً نیم ساعت به طول می‌انجامد.

اما از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشت که دیوار بر خلاف شیپور، امکاناتی برای بهتر دیده شدن آگهی‌ها هم در اختیار کاربران قرار داده. با خرید هر یک از بسته‌های «فوری» و «نردبان» می‌توانید مطمئن باشید که آگهی‌هایتان در نتایج جستجوی دیوار (که بازدید بیشتری دارند) بهتر دیده می‌شوند، البته برای این کار طبیعی است که متقبل هزینه هم می‌شوید.

در کل

اما در مجموع و با تمام این اوصاف، حالا شاید وقت آن رسیده که بتوانیم برای سوال مطرح شده در تیتر مطلب پاسخ مناسبی ارائه کنیم: «شیپور در برابر دیوار؛ کدام یک بهتر است؟». شکی نیست که دیوار با داشتن کاربران بیشتر همچنان یکی از مهم‌ترین بسترهای اینترنتی برای خرید و فروش کالا به شمار می‌رود. اما پیشرفت‌ها و تلاش‌های شیپور برای رسیدن به جایگاهی برابر با آن را نمی‌توان به راحتی نادیده گرفت.

اگرچه دیوار جایگاه سابقش را با قدرت حفظ کرده، اما سرعت پیشرفت مجموعه شیپور هم باورنکردنی بوده است

با گذشت سه سال از مطلب مقایسه قبلی، حالا به جرأت می‌توانیم بگوییم که شیپور از آن مجموعه کاملاً بازنده به سرویس پرطرفدار و قابل اطمینانی تبدیل شده که از برخی جهات عملکرد بهتری از رقیب قدرتمند خود به نمایش می‌گذارد. هر چند دیوار هم مزیت جامعه کاربری بزرگ‌تر را در اختیار دارد، فاکتوری که باعث شده تا خیلی‌ها استفاده از آن را به شیپور ترجیح دهند.

دیوار اگرچه جایگاه سابق خود را همچنان با قدرت حفظ کرده، اما سرعت پیشرفت مجموعه شیپور هم باورنکردنی بوده، پیشرفتی که اگر با روند خوب فعلی ادامه یابد ممکن است به تصاحب جایگاه دیوار بینجامد. این موضوعی است که گردانندگان دیوار باید بابت آن هوشیار و گوش به زنگ باشند.

در مجموع باید بگوییم که اختلاف میان دیوار و شیپور دیگر مثل سابق نیست و طی چند ماه اخیر به حداقل خود رسیده، حالا هر دو طرفداران مختص به خود را دارند و در هر دو می‌توانید فروش موفقیت‌آمیزی از کالای دست‌دومتان را تجربه کنید. بنابراین دفعه بعد که قصد فروش یکی از کالاهایتان را داشتید، شاید بد نباشد که هر دو مجموعه را  به یک اندازه برای ثبت آگهی مد نظر قرار دهید و ببینید که در کدام یک سریع‌تر به معامله موفقیت‌آمیز می‌رسید.  با توجه به وضعیت فعلی تصور می‌کنیم که اختلاف خیلی زیاد و چشمگیر نخواهد بود.

نظر شما چیست؟ دیوار را برای خرید و فروش کالا ترجیح می‌دهید یا شیپور؟ دلایلتان را با ما در میان بگذارید.

منبع :‌ دیجیاتو

تفاوت شیپور با دیوار چیست؟

یکی از تفاوت‌های بارز شیپور ثبت آگهی سریع‌تر در آن نسبت به دیوار است؛ در این مطلب به برتری‌های هر کدام به‌صورت دقیق‌تر می‌پردازیم.

شیپور قدیمی‌تر است یا دیوار؟

بر خلاف تصور، شیپور قدیمی‌تر از دیوار است! اما چون دیوار اولین بار بر سر زبان‌ها افتاد، به همین دلیل همیشه فکر می‌کردیم دیوار قدیمی‌تر از شیپور است.

برنامه‌های رقیب دیوار چیست؟

شیپور به‌عنوان رقیب مستقیم و سرسخت دیوار در زمینه‌ی مبادله اقلام نو و دست‌دوم فعالیت دارد؛ در مطلب بیشتر به جزئیات این دو رقیب می‌پردازیم.

ممکن است این مقالات را هم دوست داشته باشید:
65 نظرات
 1. ایران می گوید

  شیپور خیلی بهتر از دیواره و سریع تر هم هست

 2. علی اصغر رضایی می گوید

  فقط شیپور
  خیلی سریع آگهی را تایید میکنن و سخت گیری کمتری دارن

  1. فهیم گشت می گوید

   دقیقا موافقم، یه مزیت اصلی را فراموش نکنید و اونم امکان بروزرسانی رایگانه شیپوره.

  2. شیائومی می گوید

   هردو اپلیکشن دارای UI و UX قدرتمند و اصولی هستند و در حال رقابت هستند اما از نظر تایید اگهی و قوانین سخت گیرانه،شیپور برنده است

 3. نیوزیفای می گوید

  حرف ندارید. کیفیت هایی که تو شیپور هست رو هرگز توی دیوار نمیتونیم پیدا کنیم.

 4. احمد می گوید

  جدیدا شیپور خیلی پیشرفت کرده علی الخصوص در تایید آگهی ها خیلی سریعتر از دیوار عمل میکنه

 5. مسعود می گوید

  سلام خسته نباشید واقعا کارتون عالیه
  اپ و مقررات شما خیلی بهتر از بازاره

 6. مهرنوش معصومی می گوید

  شیپور خیلی بهتره خیلی دیوار خیلی اذیت میکنه مدام میگه عکستون تکراری است خوب برای فروش باید صد مدل عکس داشته باشیم که نمیشه برای بروز کردن هم تمام مراحل باید تکرار بشه اما شیپور خیلی خوب و راحت تر میشههی گذاشت . خلاصه شیپور

  تنها ایرادش اینه که اگر بروز میکنی تنها یکی از آگهی ها را بروز میکنه برای بروز کردن بقیه زمان میخواد .

  دیوار خیلی اذیت میکنه

 7. خرید اینترنتی فرش می گوید

  سلام خسته نباشید
  قبلا من از دیوار استفاده می کردم ولی الان از شیپور استفاده می کنم
  طراحی سایتتون و در دسترس بودن قسمت ها و فیلدهای مختلف بسیار عالی ست
  موفق و پیروز باشید

 8. امیر حسن‌زاده می گوید

  با سلام و خسته نباشید من به شخصه و به عنوان یک برنامه نویس و طراح سایت شیپور را ترجیح میدهم چون تمامی استانداردهای ux , ui ,… به نحو احسن رعایت شده ولی دیورا هنوز بعضی از این مشکلات را دارد.در ضمن با توجه به این که فروشندگان کالاهای دست دوم افراد کم بضاعت جامعه می‌باشند رایگان بودن شیپور یک حسن بزرگ و حرکتی اجتماعی محسوب می‌شود.

 9. reza می گوید

  قبلا دیوار خوب بود ولی جدیدا من شیپور وترجیح میدم

 10. قالیشویی می گوید

  هر دوشون خوبن وخیلی کار مردم راحت شده

 11. ناشناس می گوید

  من از شیپور ماشین خریدم ..چند نفر آمدند به عنوان خریدار دور ماشین و نقش بازی کردند که ماشینو به من بفروشند ……فروشنده یه ادم کلاه بردار بود و ماشین بی رنگ با ۵۶۰۰۰ کارکرد بهم فروخت در صورتی که ماشین دور رنگ با ۲۴۲۰۰۰ تا کارکرد بود ….و من ۴۲۰۰۰۰۰ هزار تومان ضرر کردم …انشالله خرج بیماریشون بشه و خیر نبینن ….که تمام زندگیمو تحت تاثیر قرار دادن …..باید بیارن پولمو پس بدن ….خدا ازشون نگذره …لطفا مواظب باشین که قربانی این بازی کثیف نشین

  1. تیم تولید محتوا شیپور می گوید

   سلام
   بابت این اتفاق متاسف هستیم
   برای جلوگیری از کلاهبرداری توصیه می‌کنیم به صفحه راهنما و پشتیبانی شیپور سر بزنید
   و نکات معامله امن رو مطالعه کنید
   https://sheypoor.uservoice.com/knowledgebase

 12. پدرام صیفوری می گوید

  دیوار خیلی از آگهی هاش پولی شده
  و این بزرگترین مزیت شیپور نسبت به دیوار که رایگان هستش
  مرسی از تیم شیپور

  1. شهریار باغ چی می گوید

   سلام
   درست زدی به هدف

 13. فن سخن می گوید

  سخنراني و فن بيان

 14. گاوصندوق می گوید

  بسیار عالیه برنامتون موفق و پیروز باشید

 15. 2afm می گوید

  من هم موافقم

 16. 2afm می گوید

  البته اینو هم بگم ها دیوار کمی قدیمی هس و امکانات کم داره

 17. سجاد می گوید

  دیوار خوبه ولی شیپورم خوبه در کل از ظاهر دیوار برا من راحتره ولی پشتیبانی و راحتی کار و سختگیری نکردن شیپور بهتره

  1. تیم تولید محتوا شیپور می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نظرتون

 18. کوتاه کننده لینک می گوید

  سلام ممنونم خیلی جالب بود
  با تشکر

 19. ناشناس می گوید

  سلام

  هر دو خوب هستند . به نظر من 2 تا سایت عالی وجود داره و این شیپور و دیوار هستند

  با تشکر از همگی

 20. ردیاب خودرو ایده آل می گوید

  هر 2 خوب هستند و بهترین اند

 21. بردیا می گوید

  عزیزم خب شیپور که تا ابد قرار نیست رایگان بمونه. الان تو مرحله جذب مشتریه. خب به هر حال که باید پول در بیاره تا هزینه میلیاردی تبلیغات و پرسنل و زیرساخت فنی و ارتباطی رو بپردازه و سوددهی داشته باشه برای شرکت و سرمایه گذارانش.

  1. تیم تولید محتوا شیپور می گوید

   سلام دوست عزیز
   ثبت آگهی در بیشتر دسته‌بندی‌های شیپور رایگان هست
   فقط اگر از شیپور برای کسب‌وکار استفاده می‌کنید، می‌تونید با پرداخت هزینه‌ فروشگاه خودتون رو در شیپور ثبت کنید و از امکاناتی که در اختیارتون قرار می‌گیره برای فروش محصولات و خدماتتون استفاده کنید.
   موفق باشید

 22. فروشگاه اینترنتی اصفهان می گوید

  مرسی. واقعا نقد و بررسی بسیار خوبی بود و هر دو سایت از بهترین های ایران هستند.

  1. تیم تولید محتوا شیپور می گوید

   سپاس از همراهی شما

 23. درج آگهی رایگان می گوید

  شیپور از همه نظر بهتره
  روزی میرسه که میاد جزو 10 سایت برتر ایران

 24. نیما می گوید

  دیوار فقط به خاطر اینکه اسمش راحت تر تلفظ میشه رفته صدر
  نمونه های دیگه اسنپ دیجی کالا زومیت سر راحت بودن اسمشون بیشتر مورد توجه قرار میگیرن

 25. عرفان می گوید

  فقط شیپور
  دیوار اصلا رابط کاربری خوبی نداره و کند عمل می کنه.

 26. عباس می گوید

  فقط شیپور بخدا. دیوار خیلی مغرور شده متاسفم برای مدیریتش دو تا آگهی میزاری دیگه چیه یا پول میخوای یا تایید نمیکنی.
  درورد بر شیپور خوب همیشه موفق تر هست و بد فانی

 27. mana می گوید

  سلام شیپور بهتره

 28. استوک مارکت می گوید

  فقط شیپور

 29. خرید بک لینک می گوید

  باسلام و خدا قوت به شما مديريت محترم سايت و همکاران عزيزتان

  از بابت اينکه محتواي بروز و خيلي خوب و با کيفيت توليد مي کنيد از شما سپاسگزاريم.

  برايتان موفقيت روز افزون از پروردگار يکتا آرزومندم!

 30. متخصص ارتودنسی دندان می گوید

  سلام ممنون
  برنامتون خیلی پیشرفت کرده و سریعتر هست
  موفق باشید

 31. پیمان می گوید

  آپدیت آگهی رو پولی کردن اونم به چه قیمتهای گزافی

  1. تیم تولید محتوا شیپور می گوید

   سلام دوست عزیز
   ثبت آگهی در شیپور رایگان است
   امکاناتی مثل به‌روزرسانی و ویترین اختیاری هستند و اگر نیازی بهشون ندارید می‌تونید تهیه نکنید و محصول و خدماتتون رو از طریق خود آگهی بفروشید.
   موفق باشید

 32. محمد می گوید

  هر کدام مزیت خودشونو دارن. اما بهتر شیپور هم بتونه با پرداخت مبلغ کمی آگهی رو در صدر نشون بده. کاری که دیوار کرده.

  1. تیم تولید محتوا شیپور می گوید

   سلام محمد جان
   در حال حاضر این امکان در شیپور وجود داره و می‌تونید برای آگهی خودتون امکانات به‌روزرسانی و ویترین و… رو تهیه کنید.

 33. ایران دک می گوید

  مقاله جالبی بود

 34. پرویز صیادی می گوید

  سلام
  مقاله منصفانه و خوبی بود

 35. didebanprinting.com می گوید

  سلام و عرض ادب خدمت شما. ضمن خسته نباشید باید خدمتتون عرض کنم که در حال حاضر اکثریت از شیپور استفاده میکنند تا دیوار بنابه علت های گوناگونی چون راحتی استفاده-رایگان بودن-سرعت بالا و…

 36. hvman می گوید

  شیپور عالیه

 37. ali nouri می گوید

  سرعت عمل مدیران شیپور جهت تائید آگهی و درست کردن غلط های املایی حتی مجموعه مناسب با آگهی رو جهت بهتر دیده شدن آگهی زحمت کشیده و انجام میدن ولی در دیوار چنین چیزی وجود ندارد آگهی رو زود خدف میکنن و دیرتر نسبت آگهی ها تائید میشن.

  با تشکر از مدیرت محترم و عوامل شیپور

 38. ایران زیرنویس می گوید

  به نظر من شیپور جدیدا خیلی بهتر کار میکنه و شیپور به تنهایی کامل نیازهای من رو در این زمینه برطرف میکنه

 39. رضا صدر قاجار می گوید

  در ابتدا دیوار شده بود بی رقیب اما از مانی که سرمایه گذار شروع به همکاری نموده کلی پیشرفت کرده چون کاملا مشخصه اتفاق بزرگی افتاده کاملا محسوسه . قسمت مهم اینه که دیوار بابت خیلی از پستهای معمولی هزینه های زیاد مطالبه میکنه که این در مورد شیپور نیست و رغبت به ثبت اگهی رو بیشتر میشه در شیپور خیلی از افراد نه اینکه نخوان هزینه پرداخت کنن نه اصلا اینطور نیست چون قاعده کار اینه بعد از پیشرفت تبلیغات بیشتر شروع میشه و پرداخت هزینه اصلا مهم نیست چون درامد زدایی میشه و هزینه ها برگشت داره . اما بهتر اینه در این وضعیت نابسامان اقتصادی همدیگرو یاری کنیم و فقط مطالبه نداشته باشیم . که از این بابت از شیپور سپاسگذارم . بزاریم افراد دایره درآمدشون که بیشتر شد خودشون به این تفکر برسن که تبلیغات هرچند در دیوار شهر هم هزینه داره چه برسه به انلاین همیشه افراد سواستفاده گر پیدا میشن اما افراد با شعور بالا میدانند در ابتدای هر اگهی بودن چه معنی داره پس به سمت شخص . محل . یا شرکتی رجوع میکنن که بیشترین بها رو در اختیار قرار میدن و بیشترین احترام رو قائل هستند . مهم نیست کی اول اومد کی اخر مهم بهترین سرویسی هست که در اختیار قرار میدن و این مهم کاملا در شیپور دیده میشه.
  سپاس از مدیریت و پرسنل شیپور . پدرام و بهروز باشید.

 40. محمدرضا می گوید

  یک قابلیت خوبی که در دیوار هست اینه که قابلیت چت دارد با فروشنده
  امیدوارم که شیپور هم این قابلیت رو هم اضافه کند …

 41. محمدرضا می گوید

  یک مزیت دیگر هم که دیوار داره اینه که اگهی رایگان میشه گذاشت
  منظورم قیمت هست ..
  مثلا مبل خرابی اگه هست میخوای به رایگان رد کنی یکی بیاد ببره
  یا گربه خونگی هست میخوای به کسی بدی به رایگان که ازش مراقبت کنه
  برای این جور چیز ها خوبه

  ولی در این مورد که توی شیپور راحت تر میشه چیزی پیدا کرد و محیط ui اش بهتره موافقم …

 42. شهریار باغ چی می گوید

  با سلام
  سایت شیپور و دیوار دو روی سکه در کشور ما میباشد و هر شخصی بخواهد خرید و فروش خدمات و کالا داشته باشد ،این جمله را به زبان می اورد و میگوید در شیپور و دیوار ثبتش کن و این به این معنی میباشد که این دو سایت بصورت برابر با اندکی اختلاف از هم حرکت مینمایند و بایستی به مدیران این دو سایت تبریک گفت که تونستند در رشد و توسعه اشتغال ،تولید و عرضه کالا در ایران نقش اساسی و کلیدی داشته باشند و ما از مسئولین تقاضا داریم که حمایت همه جانبه از این سایت ها داشته باشند و بتونند در سطح منطقه و جهان نیز فعالیت داشته باشند

 43. محمد جواد می گوید

  من esam رو ترجیح می دم، چه برای خرید، چه برای فروش

  1. تیم تولید محتوا شیپور می گوید

   سلام همراه عزیز
   مقایسه ما بین پلتفرم‌های درج آگهی است.

 44. امید می گوید

  سلام .اگر برای ویندوز 10 موبایل هم اپ بسازید ممنون میشم
  ویندوز 10 موبایل به سرعت داره در دنیا پیشرفت میکنه و به زودی در ایران هم میاد
  گوشی های htc , microsoft و … هم به این سیستم عامل مجهز شدن
  سپاس

 45. احمد می گوید

  بزرگترین مزیت شیپور بروزرسانی رایگان آگهی ها بوده که متاسفانه الان دیگه رایگان نیست.

 46. علی می گوید

  با تجربه ای که من از شیپور و دیوار دارم، زمان ثبت آگهی در دیوار خیلی کمتر از شیپوره
  مثلا من وقتی یه آگهی تو دیوار میذارم در کمتر از 5 یا 10 دقیقه ثبت میشه ولی وقتی تو شیپور میذارم چندین برابر این زمان وقت میبره تا ثبت بشه

 47. امید می گوید

  سلام ما به عنوان شرکت تولید کننده مخزن و تانکر آب کاملا ایرانی از شما ممنونیم بابت این سرویس

 48. دوست می گوید

  با سلام و با کمال احترام خودتون رو مسخره نکنید
  من به عنوان یکی از فعالان مجازی می گم این پست به جای افزایش محبوبیت تاثیر برعکسی برای شما داره
  خوددانید راستی مردم عقل دارن

 49. رویا قهرمانی می گوید

  شیپور خیلی عالیه مخصوصا تو خدمات کادر میشه دو روز سطر قرار میگیره ممنون از شبپور و دیوار باعث شده مشتریهای خوبی داشته باشم

 50. سیاوش می گوید

  یه ایرادی که شیپور داره و رتبشو واسم پایین اورده تایید اگهیه که بیشتر از ربات استفاده میشه مثلا فقط به عنوان نگاه میکرد و میگفت اگهی تکراریه و به عکس و متن نذاشت و عنوان تکراری با اگهی های دیگه خیلی پیش میاد اما متن و عکس فرق داره که ربات به اونا توجه نمیکرد

  1. تیم تولید محتوا شیپور می گوید

   سلام دوست عزیز؛
   فرآیند تایید آگهی در شیپور به دو صورت اتوماتیک و دستی انجام میشه
   طبیعتا با توجه به حجم بالای آگهی‌ها امکان فرآیند 100% دستی وجود نداره
   اگر فکر میکنید اشتباهی در ثبت آگهی شما صورت گرفته می‌تونید با پشتیانی شیپور تماس بگیرید
   موفق باشید

 51. نادرفرجی می گوید

  واقعا من الان خیلی وقته به خاطر شغلم از دیوار و شیپور استفاده میکنم به طوری که شبانه روز داخل هر دو هستم ولی جدیدا” انقد شیپور قوی و قدرتمنو و پیشرفته شده و انقدر رابط کاربری و فضای برنامه ساده و سریع و جامع شده که اصلا دیگه تو دیوار نمیرم و استفاده نمیکنم دیگه از دیوار اینو واقعا گفتم که تشکر کنم از دست اندرکاران شیپور

 52. هادی دلدار می گوید

  شیپور بهتره و راحت تعداد زیاد آگهی میشه گذاشت بر خلاف دیوار که خیلی اذیت میکنه به زودی همه به شیپور مهاجرت میکنن .

 53. Amir Mohammad می گوید

  سلام ببخشید نسخه بعدی شیپور کی امادست ؟؟؟؟؟ میشه عرض کنید ؟؟؟؟

  1. تیم تولید محتوا شیپور می گوید

   سلام
   در حال می‌تونید جدیدترین نسخه رو از سیب اپ یا گوگل پلی دریافت کنید
   موفق باشید

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.