با یک گل هم دکوراسیون شما بهاری می‌شود!

Rate this post

گل‌ها، یکی از مهم‌ترین و قشنگ‌ترین ارمغان‌های بهاری‌اند. در حالی که در سایه کرونا، خانه نشین شده‌اید، از نگه داشتن گل‌های بهاری در دکوراسیون خانه، خودتان را محروم نکنید.

 

با یک گل هم دکوراسیون شما بهاری می‌شود!

گل‌ها چه برای تغییر حال و هوای خودتان، چه برای بهتر شدن فضای دکوراسیون اتاق یا خانه شما، معجزات طبیعت هستند. یک شاخه گل، کار هزار بار تغییر رنگ رویه مبل را انجام می‌دهد. بهار، یکی از آن فصل‌هایی است، که گل‌هایش بی شمار و تنوع رنگش مست کننده است. در حالی که روز به روز به این فصل پر از رنگ و گل و زیبایی نزدیک می‌شویم، بد نیست ببینیم از انجمن گل‌های بهار، کدام در فضای دکوراسیون خانه بهتر می‌نشیند.

 

 

سین مثل سنبل بهاری

 

سین مثل سنبل بهاری

 

بهار و هفت‌سین، به سنبل و سبزه‌اش معروف است. سنبل انتخاب بسیار خوبی برای دکوراسیون خانگی در بهار است، زیرا در شرایط مطلوب، تا دو هفته در خانه سرحال و قبراق است. از زیباترین اجزای سفره هفت سین عید، گل سنبل است که رنگ‌های مختلفی دارد. خانه اصلی این گل، کشور هلند است. گل های سنبل خوش بو هستند و به رنگ های سفید، صورتی، بنفش، قرمز، نارنجی، زرد یا آبی در طبیعت خانه دارند. ارتفاع این گل خوشبو و زینتی به 20سانتی متر نیز می رسد. این گل بهاری از اواخر اسفند تا خرداد ماه گل می دهد .

سنبل را هم می‌توانید در آب بکارید و هم در خاک. برای آنکه بهارتان مست بوی سنبل، و دکوراسیون خانه‌تان مزین به این گل بهاری بماند، از نوع پیازچه سنبلی که می‌خواهید خریداری کنید مطمئن شوید. دوره گلدهی سنبل در اوایل بهار است.

 

مینای ستاره دار بهار

 

مینای ستاره دار بهار

 

بهارِ مینا را بیشتر با گلبرگ‌های سفید و گل‌لوله‌های زردش می‌شناسید. گل مینا هم درست مثل گل همیشه بهار، در شرایط مساعد باز است و لبخند می‌زند اما به محض اینکه هوا طوفانی می‌شود، برگ‌هایش را جمع و می‌کند و صورتش را می‌پوشاند تا آسیب نبیند. مینا، از اوایل فروردین در فصل بهار پیدایش می‌شود و تا اواسط پاییز میهمان باغ و گل‌خانه‌هاست. مینا یک انتخاب زیبا برای گلدان‌های طویل خانگی‌ست. ضمن انکه به این گل، گل ستاره‌ای هم می‌گویند.

بهار که شد، گلدان کوچکی را انتخاب و آن‌ را با خاک سبک و غنی از مواد آلی پر کنید. بذر گل مینا را از مراکز مطمئن تهیه و از داشتن قوه نامیه بذر اطمینان حاصل کنید. بذر گل مینا را در عمق دو تا سه سانتی‌متری از سطح خاک بکارید. اگر از گلدان‌های کوچک فانتزی استفاده کرده‌اید، در هر گلدان یک بذر بکارید و اگر از گلدان‌های مستطیلی شکل مخصوص تراس استفاده می‌کنید، حداقل فاصله بین دانه‌ها را ۲۴ سانتی‌متر در نظر بگیرید. برای آب دهی بهتر می‌توانید، دو یا سه سوراخ در کف گلدان‌ها ایجاد کنید، زیرا تجمع و باقی ماندن آب در گلدان باعث از بین رفتن و پوسیده شدن ریشه‌های گل خواهد شد. آن را خوب آب بدهید و در بهار جلوی نور خورشید بگذارید.

 

بهار لاله و آلاله

 

بهار لاله و آلاله

بهار تنها زمان زندگی لاله است. آن هم نه کل بهار. این گل بی‌نهایت زیبا و خواستنی، به راحتی همدم دکوراسیون خانه شما خواهد شد. اما مهم است بعد از انتخاب از بین هزار و یک رنگ لاله، راه‌های مراقبت از این گل زیبای بهاری را هم یاد بگیرید.

بهار که شد، اردیبهشت که آمد، لازم نیست سراغ لاله‌های کاملا باز بروید. با اینکه غنچه باز لاله بسیار وسوسه برانگیز است، اما ساقه‌های جوان‌تر را برای دکوراسیون بهار خانه انتخاب کنید. از طرفی، ساقه‌های لاله را همواره با یک پارچه مرطوب نگه دارید.

 

بهار و رنگ پامچال

 

بهار و رنگ پامچال

بهار پیشاپیش با پامچال‌های رنگی سر و کله‌اش پیدا می‌شود. کسی نیست که نداند برای بهاری شدن خانه، حیاط و باغ، حداقل یک گل پامچال مورد نیاز است. گل پامچال انقدر تنوع طرح و رنگ دارد که اصلا تعجب برانگیز است چرا اسمش را گل بهار نگذاشته‌اند! البته، این گل خندان آپارتمانی عمر کوتاهی دارد. برای انکه بهارتان را زیبا و عیدتان را با پامچال رنگین کنید، بهترین کار این است که روش نگهداری آن را به خوبی یاد بگیرید تا دکوراسیون منزلتان از وجود این گل بهره ببرد.

بهار که می‌آید، پامچال‌هایتان را رو به روی نور مستقیم خورشید نگذارید. گل پامچال نیازمند یک نور فیلتر شده برای رشد است. لبخند پامچالتان در دکوراسیون خانه را با بی‌آبی بر لبش نخشکانید. هرچقدر دوست دارد به او آب بدهید. و یادتان باشد، پامچال بهاری شما در دکوراسیون خانه، نیاز به یک خاک با محیط اسیدی دارد.

 

ممکن است این مقالات را هم دوست داشته باشید:

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.