سفره هفت سین را به یک دکوراسیون جنجالی تبدیل کنید!

در فاصله تنها چند روز مانده به عید، کمترین کاری که می‌توانید به نفع دلتان، و فضای دکوراسیون خانه‌تان بکنید، درست کردن یک هفت سین جنجالی است.

سفره هفت سین را به یک دکوراسیون جنجالی تبدیل کنید!

چرا ما از انجام بعضی کارها که اتفاقا ته دلمان به آن‌ها علاقه داریم خجالت می‌کشیم؟ همین معقوله سفره هفت سین را در نظر بگیرید! سفره هفت سین انداختن از واجبات زندگی نیست. اما از آن سنت‌های قشنگی است که داشتنش بهتر از نداشتنش است. سفره هفت سین، همانطور که از اسمش پیداست، یک کلکسیون از سفره و انواع ظرف و خوراکی‌های مرتبط و چند مورد دیگر است. اگر امسال، از ترس کرونا حال دلتان نسبت به هفتسین سرد شده، ایده‌های جنجالی ما از سفره هفتسین شما یک دکوراسیون تمام عیار می‌سازد.

 

از سفره هفت سین خانه مادربزرگ تا دکوراسیون هفت سین

 

از سفره هفت سین خانه مادربزرگ تا دکوراسیون هفت سین

 

شلوغش نکنید. قرار نیست اینجا از مزایای سادگی سفره هفت سین خانه مادربزرگمان بگویم. از طرفی، مواد لازم تشکیل‌دهنده یک سفره تمام و کمال را هم که خیلی خوب می‌شناسیم. پس تا دیر نشده اجازه بدهید به شما بگویم که برای تغییرات اساسی دکوراسیون منزلتان برای سال نو، شما نیازی به خرج‌های عجیب ندارید. مستقیم پول‌ها را خرج خلاقیتتان برای هفت سین نوروزی کنید. اما، ذهنتان را باز بگذارید تا ببینید چطور می‌توانید هم حال و روز دکوراسیونتان را عوض کرده باشید، و هم هفت سین باستانی انداخته باشید.

 

دکوراسیون سقف را با لوستر هفت سین کامل کنید

 

دکوراسیون سقف را با لوستر هفت سین کامل کنید

 

از تیتر این بخش تعجب نکنید. سفره هفت سینی که به سقف نزدیک باشد، کمتر آسیب می‌بیند. این یک انقلاب در دکوراسیون خانه و هفت سین شماست. همه، عادت کرده‌ایم هفت سین را روی زمین و روی میز ببینیم. اما هفت سینی که از سقف آویزان باشد، کمی عجیب است. برای این کار می‌توانید از حباب آویز استفاده کنید. با این کار، هم در حالت نشسته محتویات هفت سین را در گوی‌های بلوری می‌بینید. هم با کریستال‌های جذاب می‌توانید گوی‌ها را آویزان کنید. و هم یک لوستر جنجالی برای خانه طراحی کرده‌اید.

 

از دکوراسیون درخت کریسمس تا درختچه کنجی سفره هفت سین

 

از دکوراسیون درخت کریسمس تا درختچه کنجی سفره هفت سین

 

به هر حال یکی از وظایف دهکده جهانی شدن، ترکیب فرهنگ‌هاست! منظور ما اقتباس از درخت کریسمس برای دکوراسیون هفت سین است! به جای درخت کاج، از یک درختچه بهاری تزئینی استفاده کنید. هفت سینتان را از درختچه آویزان کنید و و یا زیر درختچه آن‌ها را بچینید. این ترکیب یکی از بامزه‌ترین و زیباترین کارهایی است که می‌توانید انجام بدهید. از ریسه نور ال ای دی هم می‌توانید برای زیباتر شدن درختچه هفت سینتان استفاده کنید. برای خرید همچین درختچه‌هایی یا به بازار گل سری بزنید، و یا از فروشگاه‌های لوازم دکوری و دکوراسیون، یک درختچه طلایی یا نقره‌ای بخرید.می‌توانید یک استند فلزی بخرید و خودتان در رکاب ظرف‌های آن سبزه بکارید. با این کار یک درختچه واقعی هفت سین به دکوراسیون خانه‌تان اضافه کردید.

 

از قفس و دوچرخه، تا دکوراسیون هفت سین کالسکه

اگر به مفازه‌های فروش وسایل دکوراسیون سر زده باشید، احتمالا قفس‌های فلزی سفید و طلایی و نقره‌ای، استندهای گل دوچرخه شکل و حتی کالسکه‌های گل را دیده باشید. اگر هم با این دکوری‌ها غریبه‌اید، حتما سری به بازار گل بزنید. یکی از جذاب‌ترین کارهایی که می‌توانید برای دکوراسیون خانه‌تان انجام دهید، درست کردن هفت سین با این فرفوژه‌هاست. یک کالاسکه سفید پر از گل می‌تواند حسابی حال و هوای دکوراسیون خانه شما را برای نوروز امسال تغییر بدهد. از قفس‌ها نیز می‌توانید به عنوان جای شمع استفاده کنید تا دکوراسیون هفت سینتان، پرنورتر شود.

 

شمع و گل و آب در دکوراسیون هفت سین

 

شمع و گل و آب در دکوراسیون هفت سین

 

هرچه درمورد هفت سین امسال انجام می‌دهید، از انجام یک کار دریغ نکنید؛ لطفا ماهی سرخ زنده نخرید! یادتان بماند که فلسفه سرخی در آب، هیچ ارتباطی به ماهی سرخ ندارد! برای برکت و روشنایی هفت سین و همینطور جنجالی کردن دکوراسیون خانه، یک تنگ آب بزرگ را سر میز بگذارید و درون آن را با گل و سیب و شمع پر کنید. جدا از کلمه جنجالی که شاید تا همینجا هم حسابی شما را به خنده انداخته باشد، دکوراسیون هفت سین شما می‌تواند یک فضای خارق‌العاده و تک در خانه ایجاد کند. چه کرونا باشد و چه نباشد، شما این امکان را دارید که با یک هفت سین فوق‌العده، دکوراسیون خانه‌تان را حسابی عوض کنید.

 

ممکن است این مقالات را هم دوست داشته باشید: